Hammarby Sztokholm - IK Sirius Fotboll 3-2 (1-0). Liga szwedzka - 5. kolejka Allsvenskan

8 maja na Tele2 Arena w Sztokholmu odbył się pojedynek 5. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Hammarby i IK Sirius. Mecz zakończył się zwycięstwem Hammarby 3-2. Na stadionie zasiadło 8 widzów.

E. Bulut 89'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka Hammarby wygrała aż trzy razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Axelowi Björnströmowi z jedenastki gości. Była to 11. minuta spotkania.

W pierwszych minutach meczu piłkarze Hammarby nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Abdul Khalili. Przy zdobyciu bramki pomagał Astrit Selmani.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Hammarby.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hammarby w 46. minucie spotkania, gdy Jeppe Andersen strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zanotował Abdul Khalili.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 50. minucie bramkę kontaktową zdobył Jacob Ortmark. Sytuację bramkową stworzył Onil Kouakou.

Zespół IK Sirius ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 51. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Akinkunmi Amoo. Przy strzeleniu gola ponownie asystę zaliczył Astrit Selmani.

W 64. minucie Simon Sandberg został zastąpiony przez Aziza Outtarę. Między 64. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze IK Sirius: Nahom Girmai, Jacob Ortmark, Mohammed Saeid, Onil Kouakou, Adam Ståhl, na ich miejsce weszli: Joakim Persson, Laorent Shabani, Johan Karlsson, Ekin Bulut, Patrick Nwadike. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Akinkunmiego Amoo, Abdula Khalilego, Astrita Selmaniego zajęli: David Accam, Aimar Sher, Loué Bayéré.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 89. minucie wynik ustalił Ekin Bulut.

Zespołowi IK Sirius zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Hammarby.

David Mitov-Nilsson
64′ Simon Sandberg
Axel Erik Gustaf Björnström11′
 46′ Jeppe Andersen
Nahom Girmai Netabay68′
 14′ 80′ Abdul Rahman Khalili
Jacob Åke Stefan Ortmark  50′ 83′
Darijan Bojanić
Carl Adam Jonathan Hellborg
 51′ 64′ Akinkunmi Ayobami Amoo
Adam Mikael Sven Ståhl86′
80′ Astrit Selmani
Karl Larson
64′ Aziz Outtara Mohammed
Patrick Nwadike86′
Dennis Widgren
Johan Karlsson83′
80′ Aimar Sher
Laorent Shabani83′
64′ David Accam
Ekin Bulut86′  89′
80′ Loué Bayéré Junior
Joakim Persson68′

Sędzia nie ukarał zawodników Hammarby żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Drużyna Hammarby w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.