Hammarby Sztokholm - IFK Norrköping 2-1 (1-1). Liga szwedzka - 12. kolejka Allsvenskan

W starciu 12. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, które rozegrane zostało 25 lipca, drużyna Hammarby wygrała z Norrköpingiem 2-1 (1-1). Mecz na Tele2 Arena w Sztokholmu obejrzało 8 396 widzów.

12. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2021-07-25 17:30 | Stadion: Tele2 Arena | Widzów: 8396 | Arbiter: Fredrik Klitte
S. Adegbenro 2'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 28 pojedynków jedenastka Norrköpinga wygrała 11 razy i zanotowała 10 porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Prawie natychmiast po rozpoczęciu meczu Samuel Adeniyi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Norrköpinga, strzelając gola w drugiej minucie spotkania. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Ari Skúlason.

Zawodnicy gospodarzy nie poddali się i także zdobyli jedną bramkę jeszcze w pierwszej połowie. W 26. minucie Gustav Ludwigson wyrównał wynik meczu. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Astrit Selmani.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Ariemu Skúlasonowi z jedenastki gości. Była to 39. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Na drugą połowę jedenastka Hammarby wyszła w zmienionym składzie, za Aziza Outtarę wszedł Akinkunmi Amoo. W 59. minucie Ari Skúlason zastąpił Svena Castegrena.

Niedługo później trener Hammarby postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł David Accam, a murawę opuścił Vladimir Rodić.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hammarby w 83. minucie spotkania, gdy Bjørn Paulsen strzelił drugiego gola. W 84. minucie Christopher Nilsson został zmieniony przez Yahava Gurfinkela, co miało wzmocnić drużynę Norrköpinga. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Darijana Bojanicia na Williota Swedberga oraz Astrita Selmaniego na Loué Bayérégo.

W doliczonej piątej minucie pojedynku sędzia pokazał kartkę Akinkunmiemu Amoo z Hammarby. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Oscar Jansson
72′ Vladimir Rodić
Linus Wahlqvist
 83′ Bjørn Paulsen
Lars Viktor Filip Agardius
Jón Guðni Fjóluson
Marco Lund
Mohanad Jeahze
Ishaq Abdulrazak
46′ Aziz Outtara Mohammed
Alexander Martin Fransson
Mads Fenger Nielsen
Christopher Rasmus Nilsson Telo84′
Jeppe Andrup Andersen
Ari Freyr Skúlason39′ 59′
84′ Darijan Bojanić
Samuel Adeniyi Adegbenro  2′ 72′
 26′ Gustav Ludwigson
Carl Björk72′
90′ Astrit Selmani
Kristoffer Khazeni59′
Davor Blažević
Julius Herbert Billy Lindgren
Axel Sjöberg
Sven Henrik Olof Castegren59′
46′ 90′ Akinkunmi Ayobami Amoo
Yahav Gurfinkel84′
Aimar Sher
Dino Salihovic
84′ Williot Swedberg
Jonathan Alberto Levi72′
72′ David Accam
Maic Ndongala Namputu Sema59′
90′ Loué Bayéré Junior
Lucas Urbano Dias de Lima72′

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Norrköpinga w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.