Hammarby Sztokholm - IFK Norrköping 0-1 (0-1). Liga szwedzka - 29. kolejka Allsvenskan

30 listopada na Tele2 Arena w Sztokholmu odbył się mecz 29. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Hammarby i Norrköpinga. Starcie zakończyło się zwycięstwem Norrköpinga 1-0.

C. Nyman 40'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 27 pojedynków drużyna Norrköpinga wygrała 10 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Trzeba było trochę poczekać, aby Christoffer Nyman wywołał eksplozję radości wśród kibiców Norrköpinga, zdobywając bramkę w 40. minucie pojedynku. To już siedemnaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Sead Haksabanovic.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Norrköpinga.

Kibice Hammarby nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tima Söderströma. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Mohanad Jeahze. Trener Norrköpinga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Ishaq Abdulrazak, a murawę opuścił Christoffer Nyman.

W 72. minucie w zespole Hammarby doszło do zmiany. Akinkunmi Amoo wszedł za Paulinha. W 77. minucie Sead Haksabanovic został zastąpiony przez Christophera Tela. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania w drużynie Norrköpinga doszło do zmiany. Maic Sema wszedł za Ísaka Jóhannessona.

Henrik Castegren
65′ Mohanad Jeahze
Lars Christian Krogh Gerson
Jeppe Andersen
Alexander Fransson
Alexander Kačaniklić
Ísak Bergmann Jóhannesson87′
72′ Paulo José de Oliveira
Egzon Binaku
72′ Akinkunmi Ayobami Amoo
Christopher Telo77′
Imad Khalili
Ishaq Abdulrazak71′
Serge Junior Martinsson-Ngouali
Manasse Kusu
65′ Tim Söderström
Maic Sema87′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka Hammarby w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.