Hammarby Sztokholm - AIK Fotboll 1-0 (0-0). Liga szwedzka - 23. kolejka Allsvenskan

17 października na Tele2 Arena w Sztokholmu odbył się pojedynek 23. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Hammarby i Fotboll. Mecz zakończył się zwycięstwem Hammarby 1-0. Starcie obejrzało 29 317 widzów.

23. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2021-10-17 15:00 | Stadion: Tele2 Arena | Widzów: 29317 | Arbiter: Andreas Ekberg
Hammarby Sztokholm
AIK Fotboll
1
0
A. Amoo 58'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 39 spotkań jedenastka Fotboll wygrała 22 razy i zanotowała osiem porażek oraz dziewięć remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Williot Swedberg z drużyny gospodarzy. Była to 41. minuta spotkania.

W 52. minucie kartkę obejrzał Richárd Magyar z Hammarby. Trener Hammarby postanowił zagrać agresywniej. W 56. minucie zmienił pomocnika Vladimira Rodicia i na pole gry wprowadził napastnika Astrita Selmaniego, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Jedyną bramkę meczu dla Hammarby zdobył Akinkunmi Amoo w 58. minucie. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Gustav Ludwigson.

W 66. minucie Williot Swedberg został zastąpiony przez Jeppe Andrupa. W 68. minucie w jedenastce Fotboll doszło do zmiany. Erik Ring wszedł za Filipa Rogicia. Trener Fotboll wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Yasina Ayariego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Bilal Hussein.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 74. minucie, w zespole Fotboll za Henoka Goitoma wszedł Bojan Radulović, a w jedenastce Hammarby Mohanad Al Jebur zmienił Mayckela Lahda. Na 13 minut przed zakończeniem starcia arbiter pokazał kartkę Sotiriosowi Papagiannopoulosowi, zawodnikowi Fotboll.

Bo Kristoffer Nordfeldt
56′ Vladimir Rodić
Carl Mikael Lustig
Simon Sandberg
Goran Alexander Sjöström Milošević
Bjørn Paulsen
Sotirios Papagiannopoulos77′
74′ Mohanad Abdulkadhim Qasim Al Jebur Jeahze
Erick Ouma Otieno
52′ Richárd Göran Emil Magyar
Zachary Elbouzedi
Aziz Outtara Mohammed
Sebastian Larsson
41′ 66′ Williot Theo Swedberg
Bilal Hussein73′
Darijan Bojanić
Filip Roberto Rogić68′
 58′ Akinkunmi Ayobami Amoo
Henok Goitom74′
Gustav Ludwigson
Nabil Bahoui
Davor Blažević
Budimir Janošević
66′ Jeppe Andrup Andersen
Per Karlsson
74′ Mayckel Lahdo
Bojan Radulović Samouković74′
56′ Astrit Selmani
Erik Ring68′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.