Hammarby Idrottsforening - Idrottsforeningen Kamraterna Norrkoping 3-0 (1-0). Liga - 9. kolejka

W pojedynku 9. kolejki Allsvenskan, który rozegrany został 22 maja, zespół Hammarby IF wygrał z IFK Norrkoping 3-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Tele2 Arena w Johanneshov.

W  pojedynku 9. kolejki  Allsvenskan, który rozegrany został 22 maja, zespół Hammarby IF wygrał  z IFK Norrkoping  3-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Tele2 Arena w Johanneshov.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Jedenastka IFK Norrkoping wygrała aż dziewięć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko cztery.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 23. minucie sędzia pokazał kartkę Simonowi Sandbergowi z drużyny Hammarby IF.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hammarby IF w 32. minucie spotkania, gdy Darijan Bojanic zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Mohanad Jeahze.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Madsowi Fengerowi, zawodnikowi Hammarby IF. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Hammarby IF.

W 58. minucie kartkę dostał Loret Sadiku, piłkarz Hammarby IF.

Drużyna IFK Norrkoping ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Hammarby IF, strzelając kolejnego gola. W 61. minucie Darijan Bojanic ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0.

W 62. minucie za Daniela Eida wszedł Lucas Lima. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom IFK Norrkoping: Jeanowi Carlosowi w 63. i Jacobowi Ortmarkowi w 69. minucie.

Astrit Seljmani wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hammarby IF, zdobywając kolejną bramkę w 71. minucie meczu. Asystę przy golu zaliczył Dennis Collander.

Między 77. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze IFK Norrkoping: Jonathan Levi, Jacob Ortmark, Godswill Ekpolo, na ich miejsce weszli: Christopher Telo, Maic Sema, Egzon Binaku. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Williota Swedberga, Darijana Bojanica zajęli: Bubacarr Trawally, Abdul Khalili. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Ishaq Abdulrazak z IFK Norrkoping. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.