Hammarby Idrottsforening - Gymnastik och Idrottsforeningen Sundsvall 3-0 (1-0). Liga - 17. kolejka

7 sierpnia na Tele2 Arena w Johanneshov odbyło się spotkanie 17. kolejki Allsvenskan pomiędzy drużynami Hammarby IF i GIF Sundsvall. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Hammarby IF 3-0.

7 sierpnia  na Tele2 Arena w Johanneshov odbyło się spotkanie  17. kolejki  Allsvenskan pomiędzy drużynami Hammarby IF  i GIF Sundsvall. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Hammarby IF 3-0.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Drużyna Hammarby IF wygrała aż osiem razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko pięć.

Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Darijan Bojanic.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. Tuż po gwizdku sędziego na listę strzelców wpisał się Abdelrahman Saidi.

W 45. minucie za Ludviga Navika wszedł Dennis Olsson. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Hammarby IF.

W 66. minucie w jedenastce GIF Sundsvall doszło do zmiany. Peter Makrillos wszedł za Saku Ylatupę.

Zespół GIF Sundsvall ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Hammarby IF, zdobywając kolejną bramkę. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 2-0 podwyższył Veton Berisha. Przy zdobyciu bramki asystował Abdelrahman Saidi.

Między 74. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Hammarby IF: Edvin Kurtulus, Veton Berisha, Nahir Besara, Abdelrahman Saidi, Simon Sandberg, na ich miejsce weszli: Mohanad Jeahze, David Concha, Alper Demirol, Bubacarr Trawally, Joel Nilsson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ronalda Damusa, Pai Pichkah zajęli: Marcus Burman, Pontus Silfwer. Jedyną kartkę w meczu arbiter przyznał Robertowi Lundstromowi z GIF Sundsvall. Była to 89. minuta meczu.

W 89. minucie do własnej bramki trafił zawodnik GIF Sundsvall Forrest Lasso. W 90. minucie w zespole GIF Sundsvall doszło do zmiany. Niklas Dahlstrom wszedł za Roberta Lundstroma.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Drużyna Hammarby IF zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 14 celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Hammarby IF żadną kartką, natomiast zawodnikom GIF Sundsvall pokazał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.