Hammarby Idrottsforening - Bollklubben Hacken 2-2 (0-0). Liga - 11. kolejka

W starciu 11. kolejki Allsvenskan, które rozegrane zostało 26 czerwca, drużyna Hammarby IF zremisowała z Hackenem 2-2 (0-0). Mecz odbył się na Tele2 Arena w Johanneshov.

W  starciu 11. kolejki  Allsvenskan, które rozegrane zostało 26 czerwca, drużyna Hammarby IF zremisowała  z Hackenem  2-2 (0-0). Mecz odbył się na Tele2 Arena w Johanneshov.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 spotkań zespół Hammarby IF wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo siedem razy. Siedem meczów zakończyło się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Loret Sadiku z drużyny Hammarby IF. Była to 23. minuta meczu.

W 45. minucie Valgeir Fridriksson zastąpił Tomasa Totlanda. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Madsowi Fengerowi z Hammarby IF. W 56. minucie w jedenastce Hackenu doszło do zmiany. Blair Turgott wszedł za Kristoffera Lunda.

W tym czasie zawodnicy Hackenu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 58. minucie bramkę zdobył Alexander Jeremejeff. Asystę przy golu zaliczył Blair Turgott.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hackenu w 61. minucie spotkania, gdy Mikkel Rygaard zdobył drugą bramkę.

Zawodnicy Hammarby IF odpowiedzieli strzeleniem gola. W 82. minucie na listę strzelców wpisał się Bubacarr Trawally.

Na siedem minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Hackenu doszło do zmiany. Amane Romeo wszedł za Samuela Gustafsona.

Drużyna Hackenu krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko sześć minut, ponieważ zespół Hammarby IF doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Björn Paulsen. W zdobyciu bramki pomógł Mohanad Jeahze.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Jonathan Rasheed, piłkarz Hackenu. Trzy minuty później w jedenastce Hammarby IF doszło do zmiany. Dennis Widgren wszedł za Mohanada Jeahzego. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Hammarby IF, a piłkarzom Hackenu pokazał jedną.

Drużyna Hammarby IF w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Hackenu wymienił czterech graczy.