Halmstads BK - Kalmar FF 0-1 (0-1). Liga szwedzka - 19. kolejka Allsvenskan

W starciu 19. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, które rozegrane zostało 19 września, drużyna Halmstads BK przegrała z Kalmarem 0-1 (0-1). Mecz na Örjans Vall obejrzało 1 778 widzów.

19. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2021-09-19 17:30 | Stadion: Örjans Vall | Widzów: 1778 | Arbiter: Joakim Östling
Halmstads BK
Kalmar FF
0
1
I. Jansson 20'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 29 spotkań jedenastka Kalmara wygrała 12 razy i zanotowała 11 porażek oraz sześć remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Kalmara próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną bramkę meczu dla Kalmara zdobył Isak Jansson w 20. minucie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Erik Ring.

W 24. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lucasa Hägga-Johanssona z Kalmara, a w 36. minucie Amira Al-Ammariego z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Kalmara.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Romáriowi z Kalmara. Była to 55. minuta pojedynku. Trener Kalmara postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Noah Shamoun, a murawę opuścił Isak Jansson.

W 73. minucie Ernst Boman zastąpił Sadata Karima. Chwilę później trener Halmstads BK postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Emila Tota. Na boisko wszedł Lars Lundevall, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 84. minucie Edvin Kurtulus został zmieniony przez Erika Berntssona, co miało wzmocnić drużynę Halmstads BK. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Erika Ringa na Victora Backmana.

Lucas Hägg-Johansson24′
84′ Edvin Kurtulus
Karl Sebastian Ring
36′ Amir Fouad Aboud Al-Ammari
Carl Gustafsson
Samuel Karl Johan Kroon
Erik Jonathan Ring89′
Joel Emil Martin Allansson
Nils Gustav Georg Fröling77′
78′ Emil Tot Wikström
Romário Pereira Sipião55′ 78′
73′ Ernst Anders Mikael Boman
Oliver Berg
Carl Marcus Christer Antonsson
Isak Jansson  20′ 62′
Malte Påhlsson
Tobias Andersson
84′ Erik Alexander Berntsson
Emin Nouri
Dušan Predrag Đurić
Johan Stenmark78′
78′ Lars Simon Lundevall
Victor Backman89′
Pontus Carlsson
Filip Filipos Lars Sachpekidis77′
Alexander Johansson
Noah Shamoun62′
73′ Sadat Karim
Moustafa Benshi

Zespół Kalmara był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Kalmara w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.