Halmstads BK - IFK Goeteborg 1-1 (1-0). Liga szwedzka - 4. kolejka Allsvenskan

W starciu 4. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, które rozegrane zostało 2 maja, zespół Halmstads BK zremisował z Goeteborgiem 1-1 (1-0). Mecz na Örjans Vall obejrzało 8 widzów.

T. Sana 51'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 44 razy. Jedenastka Goeteborgu wygrała aż 18 razy, zremisowała 16, a przegrała tylko 10.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Marcus Antonsson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Halmstads BK , zdobywając bramkę w 10. minucie pojedynku. Asystę przy golu zaliczył Malkolm Nilsson.

Jedyną kartkę w meczu dostał Joel Allansson z Halmstads BK. Była to 13. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Halmstads BK.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Goeteborgu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Tobias Sana.

W 58. minucie August Erlingmark został zastąpiony przez Simona Therna. W tej samej minucie w zespole Goeteborgu doszło do zmiany. Kevin Yakob wszedł za Alhassana Yusufa. Po chwili trener Goeteborgu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Hosama Aiesha. Na boisko wszedł Gustaf Norlin, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Sebastian Eriksson
83′ Joseph Baffo
Marek Hamszik83′
13′ Joel Allansson
Alexander Jallow
75′ Emil Wikström
August Erlingmark58′
80′ Mikael Boman
Kolbeinn Sigthorsson
 10′ Marcus Antonsson
Tobias Sana  51′
Malte Påhlsson
Ole Soederberg
83′ Alexander Berntsson
Yahya Kalley
Erik Ahlstrand
Isak Dahlqvist
Dusan Predrag Djuric
Gustaf Norlin64′
75′ Simon Lundevall
Simon Thern58′
Albin Binnefors
Pontus Wernbloom83′
80′ Sadat Karim
Kevin Yakob58′

Przewaga jedenastki Goeteborgu w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Halmstads BK przyznał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Goeteborgu w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.