Halmstads BK - Degerfors IF 0-0. Liga szwedzka - 8. kolejka Allsvenskan

23 maja na Örjans Vall odbyło się spotkanie 8. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Halmstads BK i Degerfors IF. Mecz zakończył się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 8 widzów.

8. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2021-05-23 15:00 | Stadion: Örjans Vall | Widzów: 8 | Arbiter: Victor Wolf
Halmstads BK
Degerfors IF
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Halmstads BK wygrał aż pięć razy, zremisował trzy, nie przegrywając żadnego spotkania.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną kartkę w meczu otrzymał Christos Gravius z zespołu gości. Była to 66. minuta starcia. W 71. minucie Anton Kralj został zmieniony przez Jonathana Tamimiego.

W tej samej minucie w drużynie Degerfors IF doszło do zmiany. Erik Lindell wszedł za Ferhada Ayaza. Trener Degerfors IF postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Karla Bertilssona i na pole gry wprowadził napastnika Sargona Abrahama. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Chwilę później trener Halmstads BK postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Simona Lundevalla. Na boisko wszedł Emil Wikström, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Anton Kralj71′
72′ Simon Lundevall
Tomas Christoffer Wiktorsson
72′ Emil Wikström
Erik Kristian Lindell71′
Mikael Boman
Adhavan Rajamohan
Alexander Johansson
Sargon Abraham71′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał zawodników Halmstads BK żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika. Natomiast zespół Degerfors IF w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.