Halmstads BK - BK Häcken 1-0 (0-0). Liga szwedzka - 1. kolejka Allsvenskan

11 kwietnia na Örjans Vall odbyło się spotkanie 1. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Halmstads BK i Häcken. Mecz zakończył się zwycięstwem Halmstads BK 1-0.

M. Boman 84'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 26 starć jedenastka Häcken wygrała 16 razy i zanotowała sześć porażek oraz cztery remisy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie arbiter pokazał kartkę Gustavowi Berggrenowi, piłkarzowi Häcken.

W 20. minucie Philemon Ofosu-Ayeh zastąpił Edvina Kurtulusa. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia przyznał kartkę Tobiasowi Heintzowi z drużyny gości. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 54. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Joela Allanssona z Halmstads BK, a w 60. minucie Johna Friberga z drużyny przeciwnej. Niedługo później trener Halmstads BK postanowił wzmocnić linię pomocy i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Simona Lundevalla. Na boisko wszedł Emil Wikström, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 75. minucie Sadat Karim został zmieniony przez Mikaela Bomana, co miało wzmocnić jedenastkę Halmstads BK. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tobiasa Heintza na Patrika Wålemarka.

Mimo że zespół gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 73 ataki oddał tylko cztery celne strzały, to w końcu strzelił długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 84. minucie na listę strzelców wpisał się Mikael Boman. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Thomas Boakye.

W 88. minucie boisko opuścili piłkarze Häcken: Per Hammar, Óskar Sverrisson, a na ich miejsce weszli Bénie Traoré, Valgeir Friðriksson. W doliczonej trzeciej minucie spotkania kartkę dostał Patrik Wålemark, zawodnik gości.

Pontus Dahlberg
20′ Philemon Ofosu-Ayeh
Valgeir Lunddal Friðriksson88′
54′ Joel Allansson
John Erik Gunnar Friberg60′ 61′
Thomas Boakye
Bénie Adama Traoré88′
Amir Al-Ammari
Leo Bengtsson46′
74′ Simon Lundevall
Gustav Berggren10′
75′ Sadat Karim
Per Johan Gustav Hammar88′
20′ Edvin Kurtulus
Óskar Tor Sverrisson88′
Erik Ahlstrand
Alexander Daniel Faltsetas61′
Dusan Predrag Djuric
Patrik Wålemark81′ 90′
74′ Emil Wikström
Ali Youssef46′
75′  84′ Mikael Boman
Jack Daniel Kalichi Lahne

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Drużyna Halmstads BK wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.