Gymnastik och Idrottsforeningen Sundsvall - Mjallby Allmanna Idrottsforening 2-0 (0-0). Liga - 9. kolejka

23 maja na NP3 Arena odbyło się starcie 9. kolejki Allsvenskan pomiędzy drużynami GIF Sundsvall i Mjallby AIF. Mecz zakończył się zwycięstwem GIF Sundsvall 2-0. Na stadionie stawiło się 3 287 widzów.

23 maja  na NP3 Arena odbyło się starcie  9. kolejki  Allsvenskan pomiędzy drużynami GIF Sundsvall  i Mjallby AIF. Mecz zakończył się zwycięstwem GIF Sundsvall 2-0. Na stadionie stawiło się 3 287 widzów.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu GIF Sundsvall.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 11. a 34. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Mjallby AIF i jedną drużynie przeciwnej.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Daniel Stensson z zespołu GIF Sundsvall. Była to 46. minuta spotkania. W 59. minucie Joe Corona został zastąpiony przez Ludviga Navika.

Bramkarz Mjallby AIF wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. W 70. minucie na listę strzelców wpisał się Daniel Stensson. Przy zdobyciu bramki pomagał Pontus Silfver.

Niedługo później trener GIF Sundsvall postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Saku Ylatupę wszedł Dennis Olsson, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce GIF Sundsvall utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce GIF Sundsvall udało się strzelić gola i wygrać. Trener Mjallby AIF postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Ottona Rosengrena i na pole gry wprowadził napastnika Hermana Johanssona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Jedenastka Mjallby AIF ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna GIF Sundsvall, strzelając kolejnego gola. Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Erik Andersson.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Zespół GIF Sundsvall w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast jedenastka Mjallby AIF w drugiej połowie dokonała czterech zmian.