Gymnastik och Idrottsforeningen Sundsvall - Djurgardens Idrottsforening 2-5 (1-4). Liga - 11. kolejka

W starciu 11. kolejki Allsvenskan, które rozegrane zostało 26 czerwca, zespół GIF Sundsvall przegrał z Djurgardens IF 2-5 (1-4). Spotkanie odbyło się na NP3 Arena.

W  starciu 11. kolejki  Allsvenskan, które rozegrane zostało 26 czerwca, zespół GIF Sundsvall przegrał  z Djurgardens IF  2-5 (1-4). Spotkanie odbyło się na NP3 Arena.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 pojedynków drużyna GIF Sundsvall wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż sześć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

W zdobyciu bramki pomógł Saku Ylatupa.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W pierwszych minutach pojedynku bramkę zdobył Ronaldo Damus. Przy zdobyciu bramki asystował Joel Asoro.

Zespół Djurgardens IF wyrównał wynik meczu. W 14. minucie Hjalmar Ekdal wyrównał wynik meczu. Bramka padła po podaniu Hampusa Finndella.

Szybko po stracie gola zespół Djurgardens IF objął prowadzenie. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Joel Asoro.

W 20. minucie arbiter ukarał kartką Joela Asora, zawodnika Djurgardens IF.

Drużyna GIF Sundsvall ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Djurgardens IF, zdobywając kolejną bramkę. W 21. minucie wynik na 1-3 podwyższył Haris Radetinac. Asystę przy golu zanotował Victor Edvardsen.

Victor Edvardsen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Djurgardens IF, zdobywając kolejną bramkę w 38. minucie meczu. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Victor Edvardsen z drużyny Djurgardens IF.

W 45. minucie za Rasmusa Lindkvista wszedł Pontus Engblom. W tej samej minucie w zespole GIF Sundsvall doszło do zmiany. Alexander Blomqvist wszedł za Rasmusa Lindkvista.

W 47. minucie kartkę obejrzał Elias Andersson z Djurgardens IF. Niedługo później trener Djurgardens IF postanowił bronić wyniku. W 59. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Hampusa Finndella wszedł Jesper Lofgren, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Djurgardens IF utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi Djurgardens IF udało się strzelić gola i wygrać.

W tej samej minucie Hampus Finndell został zmieniony przez Emmanuela Bandę, a za Joela Asora wszedł na boisko Gustav Wikheim, co miało wzmocnić drużynę Djurgardens IF. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marcusa Burmana na Ludviga Navika. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom GIF Sundsvall: Joe Coronie w 65. i Forrestowi Lasso w 69. minucie.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy celnym strzałem popisał się Emmanuel Banda.

Między 75. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy GIF Sundsvall: Anton Eriksson, Joe Corona, na ich miejsce weszli: Teodor Stenshagen, Paya Pichkah. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Magnusa Erikssona, Magnusa Erikssona zajęli: Amadou Doumbouya, Kalle Holmberg. W 80. minucie arbiter pokazał kartkę Ludvigowi Navikowi, piłkarzowi GIF Sundsvall.

Jedenastka GIF Sundsvall nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Pontus Engblom. Asystę zaliczył Alexander Blomqvist.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-5.

Drużyna Djurgardens IF była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Jedenastka GIF Sundsvall zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.