Elfsborg Boras - IK Sirius Fotboll 3-0 (3-0). Liga szwedzka - 24. kolejka Allsvenskan

W spotkaniu 24. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, które rozegrane zostało 24 października, zespół Elfsborg wygrał z IK Sirius 3-0 (3-0). Mecz na Borås Arena w Boråsie obejrzało 4 140 widzów.

24. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2021-10-24 15:00 | Stadion: Borås Arena | Widzów: 4140 | Arbiter: Granit Maqedonci
J. Larsson 42'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć starć drużyna Elfsborg wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W czwartej minucie po rozpoczęciu na listę strzelców wpisał się Sveinn Guðjohnsen. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Simon Strand.

Zespół IK Sirius ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 2-0 strzelił po raz drugi w 28. minucie Sveinn Guðjohnsen. Przy zdobyciu bramki asystował Jeppe Møldrup.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Elfsborg w 42. minucie spotkania, gdy Johan Larsson zdobył trzecią bramkę. Bramka padła po podaniu Simona Olssona.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Na drugą połowę zespół IK Sirius wyszedł w zmienionym składzie, za Ediego Sylisufaja wszedł Nahom Girmai. Na murawie, jak to często zdarzało się IK Sirius w tym sezonie, pojawił się Karl Larson, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Laorenta Shabaniego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W 53. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Jacobowi Ortmarkowi z drużyny gości. Po chwili trener Elfsborg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Jacob Ondrejka, a murawę opuścił Jeppe Møldrup. W tej samej minucie Sveinn Guðjohnsen zastąpił Marokhego Ndionego.

W tej samej minucie Moustafa Zeidan został zmieniony przez Adama Wikmana, a za Onila Kouakou wszedł na boisko Herman Sjögrell, co miało wzmocnić zespół IK Sirius. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Frederika Holsta na Samuela Holmena. W 63. minucie żółte kartki otrzymał Marcus Klingenberg, Joseph Colley z drużyny gości. Na 10 minut przed zakończeniem starcia czerwoną kartkę obejrzał Maudo Lamine, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik.

W 82. minucie Simon Olsson został zmieniony przez Christophera Mcveya, a za Rasmusa Alma wszedł na boisko Alexander Bernhardsson, co miało wzmocnić drużynę Elfsborg. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jacoba Ortmarka na Tima Olssona.

August Ahlin
 42′ Johan Erik Larsson
Jamie Roche
Leo Onni Artturi Väisänen
Joseph Colley63′
80′ Maudo Lamine Jarjué
Marcus Klingenberg Mathisen63′
Simon August Love Strand
Johan Karlsson
77′ Frederik Lucas Holst
Laorent Shabani46′
83′ Rasmus Alm
Moustafa Zeidan Khalili61′
61′ Jeppe Møldrup Okkels
Carl Adam Jonathan Hellborg
Andre Romer
Jacob Åke Stefan Ortmark53′ 84′
82′ Simon Olsson
Onil Christian Kouakou72′
 4′, 28′ 61′ Sveinn Aron Guðjohnsen
Edi Sylisufaj46′
Tim Rönning
Hannes Sveijer
82′ Christopher Mcvey
Noel Hansson
Oliver Zandén
Karl Larson46′
77′ Samuel Holmen
Tim Olsson84′
61′ Jacob Ondrejka
Nahom Girmai Netabay46′
83′ Alexander Bernhardsson
Adam Wikman61′
61′ Marokhy Ndione
Herman Sjögrell72′

Przewaga zespołu IK Sirius w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Arbiter pokazał jedną czerwoną kartkę zawodnikom Elfsborg, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.