Elfsborg Boras - IFK Norrköping 1-0 (1-0). Liga szwedzka - 8. kolejka Allsvenskan

24 maja na Borås Arena w Boråsie odbył się pojedynek 8. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Elfsborg i Norrköpinga. Starcie zakończyło się zwycięstwem Elfsborg 1-0. Spotkanie obejrzało 8 widzów.

J. Okkels 40'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 34 razy. Zespół Elfsborg wygrał aż 17 razy, zremisował dziewięć, a przegrał tylko osiem.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Tuż przed końcem pierwszej połowy jedynego gola meczu strzelił Jeppe Okkels dla drużyny Elfsborg. Bramka padła w tej samej minucie. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Elfsborg.

Na drugą połowę jedenastka Elfsborg wyszła w zmienionym składzie, za Jacoba Ondrejkę wszedł Alexander Bernhardsson. Także drużyna Norrköpinga wyszła w zmienionym składzie, za Jonathana Leviego wszedł Carl Björk. W 51. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pera Fricka z Elfsborg, a w 58. minucie Svena Castegrena z drużyny przeciwnej.

W 61. minucie Sven Castegren zastąpił Christophera Nilssona. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Norrköpinga doszło do zmiany. Kristoffer Khazeni wszedł za Maica Ndongalę. Trener Norrköpinga postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił obrońcę Larsa Agardiusa i na pole gry wprowadził napastnika Lucasa Urbana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie w jedenastce Elfsborg doszło do zmiany. Marokhy Ndione wszedł za Pera Fricka. Trener Elfsborg wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Samuela Holmena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Andre Romer. W doliczonej czwartej minucie meczu w jedenastce Elfsborg doszło do zmiany. Ahmed Qasem wszedł za Jeppe Okkelsa.

Alexander Martin Fransson
46′ Jacob Ondrejka
Lars Viktor Filip Agardius85′
 40′ 90′ Jeppe Okkels
Ísak Bergmann Jóhannesson
89′ Andre Romer
Jonathan Alberto Levi46′
Robert Gojani
Samuel Adeniyi Adegbenro
51′ 85′ Per Frick
Maic Ndongala Namputu Sema73′
Mathias Lønne Dyngeland
Julius Herbert Billy Lindgren
Gustav Broman
Christopher Rasmus Nilsson Telo61′
89′ Samuel Holmen
Theodore Rask
90′ Ahmed Qasem
Kristoffer Khazeni73′
46′ Alexander Bernhardsson
Manasse Kusu
Jack Cooper Love
Carl Björk46′
85′ Marokhy Ndione
Lucas Urbano Dias de Lima85′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.