Djurgardens Sztokholm - Östersunds FK 2-0 (1-0). Liga szwedzka - 6. kolejka Allsvenskan

W pojedynku 6. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 12 maja, zespół Djurgardens wygrał z Östersunds 2-0 (1-0). Mecz na Tele2 Arena w Sztokholmu obejrzało 8 widzów.

J. Löfgren 79'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka Djurgardens wygrała aż pięć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Djurgardens w 11. minucie spotkania, gdy Edward Chilufya zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Aslak Fonn.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Djurgardens.

W 51. minucie sędzia pokazał kartkę Hjalmarowi Ekdalowi z Djurgardens. W 56. minucie Isak Ssali został zastąpiony przez Nilsa Fritzsona.

Po chwili trener Djurgardens postanowił wzmocnić linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Karla Holmberga. Na boisko wszedł Joel Asoro, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Drużyna Östersunds ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na 11 minut przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Jesper Löfgren. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Magnus Eriksson.

W 87. minucie arbiter ukarał kartką Eirika Haugana, piłkarza gości. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Felix Micael Hörberg
66′ Jacob Hugo Une-Larsson
Ronald Brian Ddungu Mukiibi
51′ Hjalmar Ekdal
Eirik Haugan87′
Carl Elliot Leifson Käck
Patrick Kpozo
83′ Curtis Edwards
Samuel Laryea Mensiro
Magnus Eriksson
Henrik Bellman83′
Rasmus Schüller
Isak Ssali Ssewankambo56′
 11′ 79′ Edward Chilufya
Frank Arhin90′
65′ Karl Albin Elis Holmberg
Nebiyou Perry90′
Nicklas Bärkroth
Blair Sebastian Turgott
Tommi Mikael Vaiho
Sixten Joaquim Mohlin
66′  79′ Jesper Löfgren
Nikolaos Dosis90′
Elias Andersson
Nils Ludvig Fritzson56′
83′ Emmanuel Justine Rabby Banda
Francis Jno-Baptiste
79′ Haris Radetinac
Sebastian Karlsson Grach83′
65′ Joel Asoro
Malcolm Stolt90′
Emir Kujović

Drużyna Djurgardens była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.