Djurgardens Sztokholm - Malmö FF 3-1 (1-0). Liga szwedzka - 4. kolejka Allsvenskan

3 maja na Tele2 Arena w Sztokholmu odbyło się spotkanie 4. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Djurgardens i Malmö. Mecz zakończył się zwycięstwem Djurgardens 3-1. Na stadionie stawiło się 8 widzów.

A. Nalic 77'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 46 pojedynków zespół Malmö wygrał 24 razy i zanotował 16 porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez zespół Djurgardens w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Nicklas Bärkroth. Asystę przy bramce zaliczył Magnus Eriksson.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Djurgardens.

W 61. minucie arbiter pokazał kartkę Rasmusowi Schüllerowi, piłkarzowi Djurgardens.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Djurgardens, strzelając kolejnego gola. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 2-0 podwyższył Aslak Fonn. Przy zdobyciu bramki pomógł Nicklas Bärkroth.

Chwilę później trener Malmö postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Sørena Krukowa. Na boisko wszedł Veljko Birmančević, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Ola Toivonen zastąpił Adiego Nalica.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Djurgardens w 70. minucie spotkania, gdy Nicklas Bärkroth zdobył trzecią bramkę. W 76. minucie w drużynie Djurgardens doszło do zmiany. Haris Radetinac wszedł za Nicklasa Bärkrotha.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 13 minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił Adi Nalic. W zdobyciu bramki pomógł Eric Larsson.

W 87. minucie boisko opuścili piłkarze Djurgardens: Curtis Edwards, Joel Asoro, a na ich miejsce weszli Hampus Finndell, Edward Chilufya. W tej samej minucie trener Djurgardens postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Karla Holmberga wszedł Jesper Löfgren, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Djurgardens utrzymać prowadzenie. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Malmö: Jo Inge Bergetowi w 88. minucie i Erdalowi Rakipowi w piątej minucie doliczonego czasu meczu.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Marko Johansson
 67′ Aslak Fonn Witry
Jonas Knudsen
87′ Hampus Finndell
Anders Christiansen
Magnus Eriksson
Jo Inge Berget88′
61′ Rasmus Schüller
Søren Krukow Rieks68′
87′ Edward Chilufya
Erdal Rakip90′
87′ Karl Albin Elis Holmberg
Ola Toivonen68′
 31′, 70′ 76′ Nicklas Bärkroth
Antonio-Mirko Čolak
Tommi Mikael Vaiho
Mathias Nilsson
Leo Cornic
Felix Beijmo
87′ Jesper Löfgren
Lasse Nielsen
Elias Andersson
Veljko Birmančević68′
87′ Curtis Edwards
Sebastian Nanasi
76′ Haris Radetinac
Pavle Vagić
87′ Joel Asoro
Adi Nalic68′  77′

Zawodnicy Djurgardens obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Malmö w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.