Djurgardens Sztokholm - Kalmar FF 3-2 (3-0). Liga szwedzka - 24. kolejka Allsvenskan

23 października na Tele2 Arena w Sztokholmu odbył się mecz 24. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Djurgardens i Kalmara. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Djurgardens 3-2. Na stadionie zasiadło 18 930 widzów.

24. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2021-10-23 15:00 | Stadion: Tele2 Arena | Widzów: 18930 | Arbiter: Bojan Pandzic
I. Jansson 60'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 39 starć drużyna Djurgardens wygrała 21 razy i zanotowała 13 porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Djurgardens otworzyli wynik. W 14. minucie bramkę zdobył Edward Chilufya. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Nicklas Bärkroth.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Djurgardens, strzelając kolejnego gola. W 23. minucie celnym strzałem popisał się Hjalmar Ekdal. Przy zdobyciu bramki pomógł Magnus Eriksson.

Niedługo później Emmanuel Banda wywołał eksplozję radości wśród kibiców Djurgardens, zdobywając kolejną bramkę w 35. minucie spotkania. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Karl Ring z jedenastki gości. Była to 40. minuta meczu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Kalmara rozpoczęła w zmienionym składzie, za Johana Stenmarka wszedł Isak Jansson.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Erik Ring. Bramka padła po podaniu Isaka Janssona. W 60. minucie wynik ustalił Isak Jansson. Asystę przy golu zaliczył Karl Ring.

W 65. minucie Haris Radetinac został zmieniony przez Jespera Nyholma. W tej samej minucie trener Djurgardens postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Joel Asoro, a murawę opuścił Nicklas Bärkroth. W 80. minucie Karl Holmberg został zmieniony przez Leo Cornica, a w czwartej minucie doliczonego czasu starcia za Edwarda Chilufyę wszedł na boisko Isak Hien, co miało wzmocnić zespół Djurgardens. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Larsa Sætrę na Erika Israelssona.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Djurgardens: Hampusowi Finndellowi w 82. minucie i Emmanuelowi Bandzie w piątej minucie doliczonego czasu meczu. Jedenastce Kalmara zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Djurgardens.

Jan Douglas Bergqvist
 23′ Hjalmar Ekdal
Johan Stenmark46′
65′ Haris Radetinac
Piotr Johansson
 35′ 90′ Emmanuel Justine Rabby Banda
Romário Pereira Sipião
Magnus Lennart Eriksson
Carl Gustafsson
82′ Hampus Finndell
Karl Sebastian Ring40′
 14′ 90′ Edward Chilufya
Oliver Berg
80′ Karl Albin Elis Holmberg
Erik Jonathan Ring  49′
65′ Nicklas Robert Bärkroth
Nils Gustav Georg Fröling
Aleksandr Vasyutin
Tobias Andersson
80′ Leo Erik Jean Cornic
Emin Nouri
65′ Jesper Gunnar Fernando Nyholm
Lukas Rhöse
90′ Isak Hien
Erik Gustav Roger Israelsson86′
Albion Ademi
Isak Jansson46′  60′
65′ Joel Joshghene Asoro
Filip Filipos Lars Sachpekidis
Emir Kujović
Noah Shamoun

Przewaga drużyny Kalmara w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Kalmara w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.