Djurgardens Sztokholm - IFK Norrköping 1-0 (0-0). Liga szwedzka - 2. kolejka Allsvenskan

W spotkaniu 2. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, które rozegrane zostało 18 kwietnia, jedenastka Djurgardens wygrała z Norrköpingiem 1-0 (0-0). Starcie odbyło się na Tele2 Arena w Sztokholmu.

H. Radetinac 78'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 32 mecze zespół Norrköpinga wygrał 11 razy i zanotował dziewięć porażek oraz 12 remisów.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół Djurgardens wyszedł w zmienionym składzie, za Rasmusa Schüllera wszedł Elias Andersson. W 67. minucie Jonathan Levi został zastąpiony przez Christoffera Nymana.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Djurgardens doszło do zmiany. Haris Radetinac wszedł za Nicklasa Bärkrotha. Po chwili trener Norrköpinga postanowił bronić wyniku. W 75. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Ísaka Jóhannessona wszedł Sven Castegren, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół gości nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał mecz.

Jedyną bramkę meczu zdobył Haris Radetinac dla drużyny Djurgardens. Bramka padła w tej samej minucie. W zdobyciu bramki pomógł Magnus Eriksson.

W 81. minucie Karl Holmberg został zmieniony przez Jespera Löfgrena, a za Edwarda Chilufyę wszedł na boisko Joel Asoro, co miało wzmocnić zespół Djurgardens. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marca Lunda na Kevina Álvareza. W 82. minucie kartkę dostał Sven Castegren z drużyny gości.

Ísak Bergmann Jóhannesson75′
46′ Rasmus Schüller
Ari Freyr Skúlason
87′ Edward Chilufya
Jonathan Alberto Levi67′
81′ Karl Albin Elis Holmberg
Samuel Adeniyi Adegbenro
69′ Nicklas Bärkroth
Sead Haksabanovic
Tommi Mikael Vaiho
Julius Herbert Billy Lindgren
81′ Jesper Löfgren
Kevin Javier Álvarez Hernández83′
Albion Ademi
Sven Henrik Olof Castegren75′ 82′
46′ Elias Andersson
Finnur Tómas Pálmason
69′  78′ Haris Radetinac
Dino Salihovic
87′ Joel Asoro
Maic Ndongala Namputu Sema
Emir Kujović
Christoffer Åke Sven Nyman67′

Jedenastka Djurgardens zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał piłkarzy Djurgardens żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Norrköpinga w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.