Djurgardens Sztokholm - BK Häcken 2-1 (0-0). Liga szwedzka - 13. kolejka Allsvenskan

1 sierpnia na Tele2 Arena w Sztokholmu odbyło się spotkanie 13. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Djurgardens i Häcken. Mecz zakończył się zwycięstwem Djurgardens 2-1. Na stadionie stawiło się 8 681 widzów.

A. Witry 57' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 30 starć drużyna Djurgardens wygrała 14 razy i zanotowała 11 porażek oraz pięć remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę drużyna Häcken rozpoczęła w zmienionym składzie, za Samuela Gustafsona wszedł Daleho Irandust.

W 48. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Häcken Tobias Carlsson. W 56. minucie Tobias Heintz został zmieniony przez Nasiru Mohammeda.

W 57. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Djurgardens Aslak Fonn. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kartką został ukarany Hampus Finndell, piłkarz gospodarzy.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Djurgardens przyniosły efekt bramkowy. W 64. minucie wynik ustalił Jacob Une-Larsson.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Djurgardens doszło do zmiany. Karl Holmberg wszedł za Joela Asora. W 71. minucie kartkę obejrzał Per Hammar z drużyny gości. Na murawie, jak to często zdarzało się Häcken w tym sezonie, pojawił się Óskar Sverrisson, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 76. minucie Martina Olssona. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Na 11 minut przed zakończeniem starcia kartkę otrzymał Alexander Jeremejeff z Häcken. W 85. minucie w zespole Djurgardens doszło do zmiany. Nicklas Bärkroth wszedł za Edwarda Chilufyę. W tej samej minucie trener Djurgardens postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Harisa Radetinaca wszedł Jesper Nyholm, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie.

W 86. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Bénie Traoré, Valgeir Friðriksson, a na ich miejsce weszli Alexander Jeremejeff, Nasiru Mohammed. W samej końcówce pojedynku arbiter pokazał kartkę Dalehowi Irandustowi, zawodnikowi Häcken. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Peter Abrahamsson
57′ (samob.) Aslak Fonn Witry
Elohor Godswill Ekpolo
 64′ Jacob Hugo Une-Larsson
Per Johan Gustav Hammar71′
Jesper Löfgren
Tobias Carlsson 48′ (samob.)
Carl Elliot Leifson Käck
Martin Olsson76′
60′ Hampus Finndell
Gustav Berggren
Magnus Eriksson
Tobias Heintz56′
Rasmus Schüller
Samuel Gustafson46′
85′ Edward Chilufya
Patrik Wålemark
66′ Joel Asoro
Alexander Thomas Jeremejeff79′ 86′
85′ Haris Radetinac
Leo Bengtsson
Tommi Mikael Vaiho
Jonathan Rasheed
85′ Jesper Nyholm
Valgeir Lunddal Friðriksson86′
Elias Andersson
Óskar Tor Sverrisson76′
Emmanuel Justine Rabby Banda
Joona Toivio
85′ Nicklas Bärkroth
Daleho Irandust46′ 89′
66′ Karl Albin Elis Holmberg
Nasiru Mohammed56′ 86′
Emir Kujović
Bénie Adama Traoré86′

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka Djurgardens w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.