Djurgardens Idrottsforening - Malmo Fotbollforening 4-0 (2-0). Liga - 8. kolejka

W spotkaniu 8. kolejki Allsvenskan, które rozegrane zostało 16 maja, zespół Djurgardens IF wysoko wygrał z Malmo FF 4-0 (2-0). Pojedynek odbył się na Tele2 Arena w Johanneshov.

W  spotkaniu 8. kolejki  Allsvenskan, które rozegrane zostało 16 maja, zespół Djurgardens IF wysoko wygrał  z Malmo FF  4-0 (2-0). Pojedynek odbył się na Tele2 Arena w Johanneshov.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 starć jedenastka Djurgardens IF wygrała 10 razy i zanotowała siedem porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 15. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Malmo FF Matej Chalus.

W 19. minucie sędzia pokazał kartkę Hjalmarowi Ekdalowi z Djurgardens IF.

Zespół Malmo FF ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Djurgardens IF, zdobywając kolejną bramkę. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Hjalmar Ekdal. Asystę przy golu zanotował Magnus Eriksson.

Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter ukarał kartką Feliksa Beijma, piłkarza Malmo FF. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 62. minucie Sebastian Nanasi został zastąpiony przez Hugona Larssona. W tej samej minucie w drużynie Malmo FF doszło do zmiany. Jo Berget wszedł za Romaina Galla.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Djurgardens IF w 65. minucie spotkania, gdy Isak Hien zdobył trzecią bramkę. W 69. minucie w zespole Djurgardens IF doszło do zmiany. Joel Asoro wszedł za Harisa Radetinaca.

Joel Asoro wywołał eksplozję radości wśród kibiców Djurgardens IF, strzelając kolejnego gola w 73. minucie spotkania. Ponownie asystę zanotował Magnus Eriksson.

Między 75. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Djurgardens IF: Pierre Bengtsson, Sead Haksabanović, Rasmus Schuller, na ich miejsce weszli: Elias Andersson, Gustav Wikheim, Emmanuel Banda. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Sergia Peny, Erdala Rakipa zajęli: Samuel Adrian, Ola Toivonen. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-0.

Drużyna Djurgardens IF zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała osiem celnych strzałów.

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.