Djurgardens Idrottsforening - Kalmar Fotbollsforening 3-2 (2-0). Liga - 18. kolejka

14 sierpnia na Tele2 Arena w Johanneshov odbyło się starcie 18. kolejki Allsvenskan pomiędzy drużynami Djurgardens IF i Kalmar FF. Mecz zakończył się zwycięstwem Djurgardens IF 3-2.

14 sierpnia  na Tele2 Arena w Johanneshov odbyło się starcie  18. kolejki  Allsvenskan pomiędzy drużynami Djurgardens IF  i Kalmar FF. Mecz zakończył się zwycięstwem Djurgardens IF 3-2.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 25 razy. Jedenastka Djurgardens IF wygrała aż 18 razy, zremisowała raz, a przegrała tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Djurgardens IF w 14. minucie spotkania, gdy Gustav Wikheim zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Magnus Eriksson.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Davidowi Olafssonowi z Kalmar FF. Była to 33. minuta spotkania.

Drużyna Kalmar FF ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Djurgardens IF, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 2-0 zdobył ponownie w 40. minucie Gustav Wikheim. Sytuację bramkową stworzył Emmanuel Banda.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Joel Asoro. Asystę przy golu zaliczył Gustav Wikheim.

W 56. minucie Pape Diouf został zmieniony przez Simona Skrabba. W tej samej minucie w zespole Kalmar FF doszło do zmiany. Johan Karlsson wszedł za Romaria. Po chwili trener Djurgardens IF postanowił bronić wyniku. W 65. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Kalle Holmberga wszedł Jesper Lofgren, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Djurgardens IF utrzymać prowadzenie.

W tej samej minucie Magnus Eriksson został zmieniony przez Harisa Radetinaca, a za Joela Asora wszedł na boisko Victor Edvardsen, co miało wzmocnić drużynę Djurgardens IF. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sebastiana Nanasiego na Filipa Sachpekidisa oraz Davida Olafssona na Noaha Shamouna. W 67. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gustava Wikheima z Djurgardens IF, a w 71. minucie Nahoma Netabaya z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy Kalmar FF odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 77. minucie pierwszego gola dla piłkarzy Kalmar FF strzelił Filip Sachpekidis. Bramka padła po podaniu Johana Karlssona.

W 80. minucie Elias Andersson został zmieniony przez Amadou Doumbouyę, co miało wzmocnić jedenastkę Djurgardens IF. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nahoma Netabaya na Isaka Bjerkeba.

Isak Bjerkebo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kalmar FF, zdobywając kolejną bramkę w 88. minucie pojedynku. Przy strzeleniu gola pomagał Oliver Berg.

W doliczonym czasie gry w drużynie Djurgardens IF doszło do zmiany. Piotr Johansson wszedł za Emmanuela Bandę. W doliczonej trzeciej minucie meczu kartkę otrzymał Amadou Doumbouya z zespołu Djurgardens IF. Jedenastce Kalmar FF zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Djurgardens IF.

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.