Djurgardens Idrottsforening - Hammarby Idrottsforening 1-0 (0-0). Liga - 12. kolejka

3 lipca na Tele2 Arena w Johanneshov odbył się pojedynek 12. kolejki Allsvenskan pomiędzy drużynami Djurgardens IF i Hammarby IF. Starcie zakończyło się zwycięstwem Djurgardens IF 1-0.

3 lipca  na Tele2 Arena w Johanneshov odbył się pojedynek  12. kolejki  Allsvenskan pomiędzy drużynami Djurgardens IF  i Hammarby IF. Starcie zakończyło się zwycięstwem Djurgardens IF 1-0.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 meczów drużyna Djurgardens IF wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż 10 razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Już w pierwszych minutach zespół Hammarby IF próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Hammarby IF: Edvinowi Kurtulusowi w 36. i Simonowi Sandbergowi w 43. minucie.

Po godzinie gry kartką został ukarany Loret Sadiku, zawodnik Hammarby IF. W 65. minucie Hampus Finndell został zastąpiony przez Emmanuela Bandę.

W tej samej minucie w drużynie Djurgardens IF doszło do zmiany. Gustav Wikheim wszedł za Victora Edvardsena. Trener Hammarby IF postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Dennisa Collandera i na pole gry wprowadził napastnika Astrita Selmaniego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Djurgardens IF w 68. minucie spotkania, gdy Gustav Wikheim strzelił pierwszego gola. W 79. minucie Simon Sandberg został zmieniony przez Jeppe Andersena, a za Dennisa Widgrena wszedł na boisko Björn Paulsen, co miało wzmocnić zespół Hammarby IF. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Joela Asora na Eliasa Anderssona.

Po chwili trener Djurgardens IF postanowił bronić wyniku. W 89. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Magnusa Erikssona wszedł Jesper Lofgren, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Djurgardens IF utrzymać prowadzenie. W 90. minucie w jedenastce Hammarby IF doszło do zmiany. Jusef Erabi wszedł za Loreta Sadiku.

Przewaga zespołu Hammarby IF w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników Djurgardens IF żadną kartką, natomiast piłkarzom Hammarby IF pokazał trzy żółte.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.