Degerfors IF - Kalmar FF 0-1 (0-1). Liga szwedzka - 2. kolejka Allsvenskan

18 kwietnia na Behrn Arena w Örebro odbyło się starcie 2. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Degerfors IF i Kalmara. Mecz zakończył się zwycięstwem Kalmara 1-0.

O. Berg 40'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Gustavowi Granathowi z Degerfors IF. Była to 19. minuta pojedynku.

Tuż przed końcem pierwszej połowy jedyną bramkę z karnego zdobył Oliver Berg dla jedenastki Kalmara. Bramka padła w tej samej minucie. W 44. minucie Gustav Granath został zastąpiony przez Seana Sabetkara.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Kalmara.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Degerfors IF: Adamowi Carlénowi w 47. i Seanowi Sabetkarowi w 49. minucie. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Kalmara postanowił bronić wyniku. W 76. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Rasmusa Sjöstedta wszedł Karl Löfkvist, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Kalmara utrzymać prowadzenie.

W doliczonej drugiej minucie meczu kartkę obejrzał Jonathan Tamimi z zespołu Degerfors IF. W drugiej połowie nie padły gole.

Lucas Hägg-Johansson
19′ 44′ Gustav Granath
Piotr Johansson
Sebastian Jonas Ohlsson
Lars Sætra
Oliver Ekroth
Jan Douglas Bergqvist
47′ Adam Carlén
Karl Sebastian Ring89′
60′ Erik Kristian Lindell
Romário Pereira Sipião
60′ Ferhad Ayaz
Carl Gustafsson
Christos Emil Gravius
Rasmus Stellan Sjöstedt76′
Karl Johan Walter Bertilsson
Filip Filipos Lars Sachpekidis
68′ Sargon Abraham
Oliver Berg  40′ (k.) 71′
Victor Kaj Edvardsen
Isak Magnusson76′
Jeffrey Joseph Gal
Tobias Andersson
60′ Anton Kralj
Karl Henrik Axel Löfkvist76′
44′ 49′ 60′ Sean Behnam Sabetkar
Emin Nouri89′
60′ 90′ Jonathan Tamimi Syberg
Elias Olsson
Adhavan Rajamohan
Victor Backman76′
60′ Abdelrahman Saidi
Noah Shamoun71′
68′ Villiam Dahlström
Edvin Crona

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy Kalmara żadną kartką, natomiast zawodnikom Degerfors IF przyznał cztery żółte.

Drużyna Degerfors IF wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka Kalmara w drugiej połowie dokonała czterech zmian.