Degerfors IF - IK Sirius Fotboll 1-2 (0-1). Liga szwedzka - 19. kolejka Allsvenskan

18 września na Stora Valla odbył się pojedynek 19. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Degerfors IF i IK Sirius. Starcie zakończyło się zwycięstwem IK Sirius 2-1. Mecz obejrzało 1 543 widzów.

19. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2021-09-18 15:00 | Stadion: Stora Valla | Widzów: 1543 | Arbiter: Kaspar Sjöberg
C. Kouakou 78'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki IK Sirius.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze IK Sirius nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Nahom Girmai.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny IK Sirius.

W 56. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nikolę Dżurdżić z Degerfors IF, a w 58. minucie Tima Björkströma z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Nahom Girmai został zmieniony przez Carla Hellborga.

W tej samej minucie trener IK Sirius postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Laorent Shabani, a murawę opuścił Yukiya Sugita. W 59. minucie Jacob Ortmark został zmieniony przez Johana Karlssona, co miało wzmocnić zespół IK Sirius. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Erika Lindella na Karla Bertilssona. Na murawie, jak to często zdarzało się Degerfors IF w tym sezonie, pojawił się Jonathan Tamimi, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 76. minucie Axela Lindahla. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W tej samej minucie w jedenastce Degerfors IF doszło do zmiany. Villiam Dahlström wszedł za Nikolę Dżurdżicia.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka IK Sirius, strzelając kolejnego gola. W 78. minucie wynik na 0-2 podwyższył Onil Kouakou. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Asystę zanotował Laorent Shabani.

W 84. minucie Onil Kouakou został zmieniony przez Ediego Sylisufaja, a za Adama Ståhla wszedł na boisko Karl Larson, co miało wzmocnić zespół IK Sirius. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Abdelrahmana Saidiego na Sargona Abrahama.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W doliczonej pierwszej minucie spotkania wynik ustalił Karl Bertilsson. Przy strzeleniu gola asystował Victor Kaj.

Drużynie Degerfors IF zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu IK Sirius.

Jacob Åke Stefan Ortmark59′
66′ Erik Kristian Lindell
Adam Mikael Sven Ståhl87′
Christos Emil Gravius
Moustafa Zeidan Khalili
76′ Axel Lindahl
Yukiya Sugita58′
56′ 76′ Nikola Dżurdżić
Nahom Girmai Netabay  17′ 58′
Victor Kaj Edvardsen
Trond Dennis Widgren
84′ Abdelrahman Saidi
Onil Christian Kouakou  78′ 84′
Jeffrey Joseph Gal
August Ahlin
76′ Jonathan Tamimi Syberg
Karl Larson87′
Jakob Andersson
Carl Adam Jonathan Hellborg58′
66′  90′ Karl Johan Walter Bertilsson
Johan Karlsson59′
Adhavan Rajamohan
Laorent Shabani58′
84′ Sargon Abraham
Herman Sjögrell
76′ Villiam Dahlström
Edi Sylisufaj84′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna IK Sirius w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.