Degerfors IF - AIK Fotboll 2-1 (1-0). Liga szwedzka - 21. kolejka Allsvenskan

W starciu 21. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, które rozegrane zostało 27 września, drużyna Degerfors IF wygrała z Fotboll 2-1 (1-0). Mecz na Stora Valla obejrzało 1 602 widzów.

N. Bahoui 90'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć meczów jedenastka Fotboll wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Degerfors IF w drugiej minucie spotkania, gdy Victor Kaj zdobył pierwszą bramkę. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Abdelrahman Saidi.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Seanowi Sabetkarowi z Degerfors IF. Była to 17. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Degerfors IF.

Na drugą połowę drużyna Fotboll wyszła w zmienionym składzie, za Nicolása Stefanellego wszedł Erik Ring. Trener Fotboll postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Henok Goitom, a murawę opuścił Bojan Radulović.

W 58. minucie kartkę dostał Nikola Dżurdżić, zawodnik Degerfors IF. W 61. minucie Yasin Ayari zastąpił Ebenezera Oforiego.

Jedenastka Fotboll ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 66. minucie Victor Kaj po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-0. Asystę przy bramce zanotował Oliver Ekroth.

Na murawie, jak to często zdarzało się Degerfors IF w tym sezonie, pojawił się Jonathan Tamimi, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 68. minucie Axela Lindahla. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Na pięć minut przed zakończeniem meczu kartkę dostał Erick Ouma z zespołu gości.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W 90. minucie wynik ustalił Nabil Bahoui. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Tom Strannegård.

Jedenastce Fotboll zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Degerfors IF.

Bo Kristoffer Nordfeldt
17′ Sean Behnam Sabetkar
Erick Ouma Otieno85′
88′ Justin Salmon
Yasin Abbas Ayari61′
Christos Emil Gravius
Zachary Elbouzedi
68′ Axel Lindahl
Nicolás Marcelo Stefanelli46′
58′ Nikola Dżurdżić
Bilal Hussein
 2′, 66′ 80′ Victor Kaj Edvardsen
Nabil Bahoui  90′
80′ Abdelrahman Saidi
Bojan Radulović Samouković46′
Jeffrey Joseph Gal
Budimir Janošević
68′ Jonathan Tamimi Syberg
Ebenezer Ofori61′
80′ Jakob Andersson
Saku Tuomas Severi Ylätupa
Ferhad Ayaz
Tom Strannegård80′
88′ Karl Johan Walter Bertilsson
Henok Goitom46′
Adhavan Rajamohan
Erik Ring46′
Sargon Abraham
Maximiliano Stefan Silva Rojas
80′ Villiam Dahlström

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Degerfors IF, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.