Degerfors Idrottsforening - Allmanna Idrottsklubben 1-1 (1-1). Liga - 11. kolejka

W spotkaniu 11. kolejki Allsvenskan, które rozegrane zostało 26 czerwca, drużyna Degerfors IF zremisowała z AIK-iem 1-1 (1-1). Mecz na Stora Valla obejrzało 6 880 widzów.

W  spotkaniu 11. kolejki  Allsvenskan, które rozegrane zostało 26 czerwca, drużyna Degerfors IF zremisowała  z AIK-iem  1-1 (1-1). Mecz na Stora Valla obejrzało 6 880 widzów.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka AIK-u wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Degerfors IF w 13. minucie spotkania, gdy Nikola Djurdjic strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Rasmus Orqvist.

Zawodnicy AIK-u nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Amar Abdirahman. Przy zdobyciu bramki pomógł Yasin Ayari.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

W 62. minucie Jordan Larsson został zmieniony przez Zachary'ego Elbouzediego. Między 71. a 76. minutą, boisko opuścili zawodnicy Degerfors IF: Rasmus Orqvist, Diego Campos, Nikola Djurdjic, na ich miejsce weszli: Adam Carlen, Adhavan Rajamohan, Dijan Vukojevic. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nicolasa Stefanellego, Amara Abdirahmana zajęli: Tom Strannegard, Joe Mendes.

W 74. minucie arbiter ukarał kartką Axela Bjornstroma, piłkarza AIK-u. Trener AIK-u postanowił zagrać agresywniej. W 86. minucie zmienił pomocnika Yasina Ayariego i na pole gry wprowadził napastnika Erika Ringa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Benjamin Mbunga-Kimpioka został zmieniony przez Henry'ego Meję, co miało wzmocnić jedenastkę AIK-u. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Justina Salmona na Johana Bertilssona.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej szóstej minucie meczu, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Antonowi Kraljowi i Alexandrowi Milosevicowi.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Jedenastka AIK-u zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Degerfors IF, a piłkarzom AIK-u pokazał dwie.

Zespół Degerfors IF w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka AIK-u w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.