Bollklubben Hacken - Mjallby Allmanna Idrottsforening 1-0 (0-0). Liga - 18. kolejka

W starciu 18. kolejki Allsvenskan, które rozegrane zostało 15 sierpnia, drużyna Hackenu wygrała z Mjallby AIF 1-0 (0-0). Mecz odbył się na Bravida Arena w Goteborgu.

W  starciu 18. kolejki  Allsvenskan, które rozegrane zostało 15 sierpnia, drużyna Hackenu wygrała  z Mjallby AIF  1-0 (0-0). Mecz odbył się na Bravida Arena w Goteborgu.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół Hackenu wygrał aż pięć razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 25. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Johana Hammara z Hackenu, a w 34. minucie Viktora Gustafsona z drużyny przeciwnej.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Hackenu doszło do zmiany. Tobias Sana wszedł za Blaira Turgotta. W 68. minucie Herman Johansson został zmieniony przez Jacoba Bergstroma.

W tej samej minucie w zespole Mjallby AIF doszło do zmiany. Heradi Rashidi wszedł za Silasa Nwankwo. W 71. minucie sędzia ukarał kartką Jetmira Halitiego, piłkarza Mjallby AIF. Trener Hackenu postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Ibrahima Sadiqa i na pole gry wprowadził napastnika Alexandra Jeremejeffa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Drużynie Hackenu w końcu udało się pokonać bramkarza rywali. Z przebiegu meczu wynikało, że ta bramka im się należała. Było już 10 celnych strzałów na bramkę przeciwnika i w końcu piłka wpadła do siatki. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Mikkel Rygaard.

W 85. minucie Viktor Gustafson został zmieniony przez Ottona Rosengrena, a za Carlosa Gracię wszedł na boisko David Lofquist, co miało wzmocnić zespół Mjallby AIF. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Simona Gustafsona na Amane'a Romeo oraz Mikkela Rygaarda na Erika Friberga. W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Amane'owi Romeo z jedenastki Hackenu.

Drużyna Hackenu zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 10 celnych strzałów. Wyjątkowa nieporadność napastników Mjallby AIF była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia ukarał żółtymi kartkami dwóch zawodników Hackenu. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Piłkarze Mjallby AIF otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.