Bollklubben Hacken - Idrottsklubben Sirius 4-3 (2-1). Liga - 10. kolejka

28 maja na Bravida Arena w Goteborgu odbyło się starcie 10. kolejki Allsvenskan pomiędzy drużynami Hackenu i Sirius IK. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Hackenu 4-3.

28 maja  na Bravida Arena w Goteborgu odbyło się starcie  10. kolejki  Allsvenskan pomiędzy drużynami Hackenu  i Sirius IK. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Hackenu 4-3.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół Hackenu wygrał aż cztery razy, zremisował pięć, a przegrał tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Kristopher Da Graca z Sirius IK. Była to trzecia minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hackenu w 13. minucie spotkania, gdy Alexander Jeremejeff zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zanotował Gustav Berggren.

Zespół Sirius IK ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Hackenu, zdobywając kolejną bramkę. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się Oscar Uddenas. Przy zdobyciu bramki asystował Kristoffer Lund.

W 27. minucie Kristopher Da Graca został zastąpiony przez Karla Larsona.

Aron Bjarnason wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sirius IK, strzelając gola w 28. minucie starcia. Asystę zanotował Marcus Mathisen.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 51. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Marcusowi Mathisenowi i Alexandrowi Jeremejeffowi. W 55. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Peter Abrahamsson osłabiając tym samym drużynę Hackenu.

W konsekwencji czerwonej kartki dla bramkarza, która spadła na Hackenu jak grom z jasnego nieba, trener w 58. minucie ściągnął z boiska pomocnika Leo Bengtssona, by za niego między słupkami mógł stanąć rezerwowy bramkarz zespołu Jonathan Rasheed.

W 77. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Hackenu Franklin Uchenna. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Hackenu doszło do zmiany. Valgeir Fridriksson wszedł za Kristoffera Lunda.

Trener Sirius IK postanowił zagrać agresywniej. W 86. minucie zmienił obrońcę Johana Karlssona i na pole gry wprowadził napastnika Ediego Sylisufaja. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Hackenu przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie Mikkel Rygaard dał prowadzenie swojej drużynie. Bramka padła po podaniu Blaira Turgotta.

Zespół Hackenu niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 10 minut, drużyna Sirius IK doprowadziła do remisu. Gola strzelił Christian Kouakou. Przy strzeleniu gola pomagał Moustafa Zeidan.

Zawodnicy Hackenu szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W siódmej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Even Hovland.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-3.

Zespół Hackenu w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna Sirius IK wykorzystała wszystkie zmiany.