Bollklubben Hacken - Helsingborgs Idrottsforening 5-0 (1-0). Liga - 17. kolejka

8 sierpnia na Bravida Arena w Goteborgu odbyło się starcie 17. kolejki Allsvenskan pomiędzy drużynami Hackenu i Helsingborgs IF. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Hackenu 5-0. Na stadionie zasiadło 4 078 widzów.

8 sierpnia  na Bravida Arena w Goteborgu odbyło się starcie  17. kolejki  Allsvenskan pomiędzy drużynami Hackenu  i Helsingborgs IF. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Hackenu 5-0. Na stadionie zasiadło 4 078 widzów.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 pojedynków drużyna Helsingborgs IF wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż osiem razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Od pierwszych minut zespół Hackenu zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Helsingborgs IF była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Hackenu w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy bramkę zdobył Johan Hammar. Asystę zaliczył Samuel Gustafson.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Benjaminowi Acquahowi z Helsingborgs IF. Była to 34. minuta pojedynku. W 38. minucie Alexander Faltsetas zastąpił Ariana Kabashiego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Hackenu.

W 53. minucie sędzia pokazał kartkę Arianowi Kabashiemu, piłkarzowi Helsingborgs IF.

Jedenastka Helsingborgs IF ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Hackenu, strzelając kolejnego gola. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Oscar Uddenas. Przy zdobyciu bramki pomagał Kristoffer Lund.

W 60. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Oscar Uddenas z Hackenu. Asystę przy golu zanotował Tomas Totland.

W 61. minucie boisko opuścili piłkarze Helsingborgs IF: Adam Kaied, Diego Fumaca, a na ich miejsce weszli Rasmus Jonsson, Benjamin Acquah.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Bramkę na 4-0 zdobył hat-tricka w 68. minucie Oscar Uddenas.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Oscarowi Uddenasowi z drużyny Hackenu. W 74. minucie boisko opuścili piłkarze Helsingborgs IF: Joseph Amoako, Emil Hellman, a na ich miejsce weszli Taha Ali, Armin Gigovic. W tej samej minucie trener Hackenu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Oscara Uddenasa. Na boisko wszedł Ibrahim Sadiq, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hackenu w 90. minucie spotkania, gdy Blair Turgott strzelił piątego gola. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 5-0.

Zespół Hackenu zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 13 celnych strzałów.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Hackenu, a zawodnikom Helsingborgs IF pokazał dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.