BK Häcken - Varbergs BoIS FC 3-1 (3-0). Liga szwedzka - 8. kolejka Allsvenskan

23 maja na Bravida Arena w Göteborgu odbyło się starcie 8. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Häcken i Varbergsu BoIS FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Häcken 3-1. Pojedynek obejrzało 8 widzów.

8. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2021-05-23 17:30 | Stadion: Bravida Arena | Widzów: 8 | Arbiter: Mohammed Al Hakim
S. Karlsson Adjei 72'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Häcken wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Albin Mörfelt z drużyny gości. Była to 11. minuta spotkania.

W 15. minucie Jon Birkfeldt został zastąpiony przez Olivera Stanisica. W 22. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Luke Le Roux osłabiając tym samym zespół Varbergsu BoIS FC.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Häcken w 26. minucie spotkania, gdy Bénie Traoré strzelił pierwszego gola. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki pomagał Alexander Jeremejeff.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Häcken w 31. minucie spotkania, gdy Alexander Jeremejeff strzelił z karnego drugiego gola.

Niedługo później Tobias Heintz wywołał eksplozję radości wśród kibiców Häcken, zdobywając kolejną bramkę w 37. minucie starcia. W zdobyciu bramki pomógł Bénie Traoré.

Między 46. a 71. minutą, boisko opuścili piłkarze Varbergsu BoIS FC: Robin Simovic, Albin Mörfelt, Joakim Lindner, Adama Fofana, na ich miejsce weszli: Albert Ejupi, Gideon Mensah, Simon Karlsson, Ryan Moon. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Johna Friberga, Patrika Wålemarka, Alexandra Jeremejeffa zajęli: Alexander Faltsetas, Leo Bengtsson, Daleho Irandust. W 61. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Gustava Berggrena z Häcken, a w 63. minucie Gideona Mensaha z drużyny przeciwnej. Gola na 3-1 w 72. minucie z rzutu karnego strzelił Simon Karlsson.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Jean Carlos de Brito
58′ John Erik Gunnar Friberg
Albin Mörfelt11′ 46′
58′ Patrik Wålemark
Albin Winbo
 26′ Bénie Adama Traoré
Adama Fofana59′
61′ Gustav Berggren
Luke Le Roux22′
 37′ Tobias Heintz
Robin Simovic46′
 31′ (k.) 71′ Alexander Thomas Jeremejeff
Oliver Stanisic15′
58′ Leo Bengtsson
Albert Ejupi46′
58′ Alexander Daniel Faltsetas
Robin Tranberg
71′ Daleho Irandust
Simon Karlsson Adjei58′  72′ (k.)
Jack Daniel Kalichi Lahne
Ryan Moon59′

Drużyna Häcken była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Zawodnicy Varbergsu BoIS FC otrzymali w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Varbergsu BoIS FC wymieniła pięciu zawodników.