BK Häcken - Örebro SF 2-3 (2-0). Liga szwedzka - 6. kolejka Allsvenskan

W spotkaniu 6. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, które rozegrane zostało 12 maja, drużyna Häcken przegrała z Örebro 2-3 (2-0). Mecz na Bravida Arena w Göteborgu obejrzało 8 widzów.

D. Hümmet 84'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 30 starć jedenastka Örebro wygrała 11 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz osiem remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 14. minucie kartką został ukarany Andreas Skovgaard, piłkarz gości.

Nieoczekiwanie zawodnicy Häcken nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 24. minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Alexander Jeremejeff.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Örebro: Dennisowi Collanderowi w 27. i Benjaminowi Hjertstrandowi w 34. minucie.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Häcken, zdobywając kolejną bramkę. W 38. minucie na listę strzelców wpisał się Rasmus Lindgren.

W ostatniej minucie pierwszej połowy sędzia przyznał kartkę Martinowi Olssonowi z Häcken.

Drugą połowę zespół Örebro rozpoczął w zmienionym składzie, za Dennisa Collandera, Erika Björndahla weszli Nordin Gerzić, Agon Mehmeti. W 54. minucie kartkę dostał Per Hammar, piłkarz Häcken.

W 63. minucie za Patrika Wålemarka wszedł Bénie Traoré. W tej samej minucie trener Örebro postanowił wzmocnić formację obronną i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Husseina Alego. Na boisko wszedł Daniel Björnkvist, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Örebro doszło do zmiany. Romain Gall wszedł za Jake'a Larssona.

Zawodnicy Örebro w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Bramkę na 2-1 w 72. minucie zdobył Agon Mehmeti. Asystę zaliczył David Seger.

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w jedenastce Häcken doszło do zmiany. Ali Youssef wszedł za Tobiasa Heintza.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Örebro przyniosły efekt bramkowy. W 82. minucie gola wyrównującego strzelił Johan Mårtensson. Asystę przy bramce zaliczył Romain Gall.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Örebro w 84. minucie spotkania, gdy Deniz Hümmet strzelił trzeciego gola. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola po raz kolejny pomógł David Seger.

W 85. minucie w zespole Häcken doszło do zmiany. William Milovanovic wszedł za Rasmusa Lindgrena. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał kartkę Agonowi Mehmetiemu z drużyny gości. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-3.

Michael Almebäck
54′ Per Johan Gustav Hammar
Andreas Skovgaard Larsen14′
45′ Martin Olsson
Carl Benjamin Hjertstrand34′
 38′ 85′ Rasmus Lindgren
Kjell Dennis Collander27′ 46′
63′ Patrik Wålemark
David Seger
Erik Martin Leo Bengtsson
Jake Mikael Larsson67′
Alexander Daniel Faltsetas
Johan Mårtensson  82′
75′ Tobias Heintz
Erik Björndahl46′
 24′ (k.) Alexander Thomas Jeremejeff
Taha Abdi Ali
85′ William Milovanovic
Romain Gall67′
75′ Ali Youssef
Nordin Gerzić46′
Jack Daniel Kalichi Lahne
Noel Milleskog
63′ Bénie Adama Traoré
Agon Xhevat Mehmeti46′  72′ 88′

Arbiter w pierwszej połowie przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Örebro, natomiast w drugiej jedną. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Örebro w drugiej połowie dokonał czterech zmian.