BK Häcken - IFK Norrköping 5-0 (0-0). Liga szwedzka - 23. kolejka Allsvenskan

18 października na Bravida Arena w Göteborgu odbyło się starcie 23. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Häcken i Norrköpinga. Mecz zakończył się zwycięstwem Häcken 5-0. Spotkanie obejrzało 2 145 widzów.

23. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2021-10-18 19:00 | Stadion: Bravida Arena | Widzów: 2145 | Arbiter: Fredrik Klitte
J. Toivio 85'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 29 razy. Drużyna Norrköpinga wygrała aż 16 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko osiem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Elohor Ekpolo z zespołu gospodarzy. Była to 16. minuta pojedynku.

Dopiero w drugiej połowie Patrik Wålemark wywołał eksplozję radości wśród kibiców Häcken, strzelając gola w 50. minucie meczu. Przy zdobyciu bramki asystował Gustav Berggren.

Chwilę później trener Häcken postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 51. minucie na plac gry wszedł Bénie Traoré, a murawę opuścił Alexander Faltsetas.

Jedenastka Norrköpinga ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 55. minucie wynik na 2-0 podwyższył Erik Bengtsson. Sytuację bramkową stworzył Alexander Jeremejeff.

Kibice Norrköpinga nie mogli już doczekać się wprowadzenia Christoffera Nymana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie aż trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Ishaq Abdulrazak.

W 73. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Norrköpinga Sven Castegren. W 77. minucie za Carla Björka wszedł Christopher Nilsson.

Na sześć minut przed zakończeniem starcia arbiter przyznał kartkę Ariemu Skúlasonowi z Norrköpinga.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 85. minucie na listę strzelców wpisał się Joona Toivio.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Häcken w 87. minucie spotkania, gdy Patrik Wålemark strzelił piątego gola. Asystę przy bramce zaliczył John Friberg.

W pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Jasse Tuominen, Óskar Sverrisson, Rasmus Lindgren, Franklin Tebo, a na ich miejsce weszli Erik Bengtsson, Kristoffer Lund, Gustav Berggren, John Friberg. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 5-0.

Oscar Jansson
16′ Elohor Godswill Ekpolo
Rolf Linus Wahlqvist
 85′ Joona Toivio
Marco Lund
Per Johan Gustav Hammar
Sven Henrik Olof Castegren 73′ (samob.)
90′ Kristoffer Lund Hansen
Ishaq Abdulrazak63′
51′ Alexander Daniel Faltsetas
Alexander Martin Fransson
90′ Gustav Berggren
Lars Viktor Filip Agardius
90′ John Erik Gunnar Friberg
Ari Freyr Skúlason84′
 50′, 87′ Patrik Wålemark
Jonathan Alberto Levi
Alexander Thomas Jeremejeff
Samuel Adeniyi Adegbenro
 55′ 90′ Erik Martin Leo Bengtsson
Carl Björk77′
Jonathan Rasheed
Julius Herbert Billy Lindgren
Valgeir Lunddal Friðriksson
Egzon Binaku
90′ Rasmus Lindgren
Christopher Rasmus Nilsson Telo77′
90′ Óskar Tor Sverrisson
Theodore Rask
90′ Franklin Tebo Uchenna
Kristoffer Mohsen Khazeni
90′ Jasse Sakari Tuominen
Maic Ndongala Namputu Sema
51′ Bénie Adama Traoré
Christoffer Åke Sven Nyman63′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka Norrköpinga w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.