BK Häcken - Djurgardens Sztokholm 0-1 (0-1). Liga szwedzka - 30. kolejka Allsvenskan

4 grudnia na Bravida Arena w Göteborgu odbył się mecz 30. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Häcken i Djurgardens. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Djurgardens 1-0. Starcie obejrzało 2 738 widzów.

30. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2021-12-04 15:00 | Stadion: Bravida Arena | Widzów: 2738 | Arbiter: Andreas Ekberg
BK Häcken
Djurgardens Sztokholm
0
1
M. Eriksson 12'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 31 spotkań zespół Djurgardens wygrał 15 razy i zanotował 11 porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Djurgardens w 12. minucie spotkania, gdy Magnus Eriksson strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola pomógł Edward Chilufya.

W 35. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Karla Holmberga z Djurgardens, a w 44. minucie Pera Hammara z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Djurgardens.

W 61. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Tobiasowi Carlssonowi z drużyny gospodarzy. W 63. minucie Karl Holmberg został zmieniony przez Joela Asora.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Jacobowi Unemu-Larssonowi, zawodnikowi gości. W 71. minucie w zespole Häcken doszło do zmiany. Rasmus Lindgren wszedł za Tobiasa Carlssona. Po chwili trener Häcken postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Samir Maarouf, a murawę opuścił Bénie Traoré.

A kibice Djurgardens nie mogli już doczekać się wprowadzenia Emmanuela Bandę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie aż cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Hampus Finndell. Na pięć minut przed zakończeniem meczu żółtą kartkę obejrzał Erik Bengtsson z Häcken. W drugiej minucie doliczonego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Per Hammar z zespołu gospodarzy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 44. minucie.

Jesper Löfgren
44′ 90′ Per Johan Gustav Hammar
Jacob Hugo Une-Larsson70′
61′ 71′ Tobias Carlsson
Rasmus Schüller
77′ Bénie Adama Traoré
Edward Chilufya
Alexander Thomas Jeremejeff
Karl Albin Elis Holmberg35′ 63′
85′ Erik Martin Leo Bengtsson
Haris Radetinac
Jonathan Rasheed
Tommi Mikael Vaiho
Valgeir Lunddal Friðriksson
Leo Erik Jean Cornic
71′ Rasmus Lindgren
Joel Joshghene Asoro63′
77′ Samir Maarouf
Emir Kujović

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie żółte oraz jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Drużyna Häcken w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Zespół gości w drugiej połowie także wymienił dwóch zawodników.