Allmanna Idrottsklubben - Mjallby Allmanna Idrottsforening 0-1 (0-1). Liga - 12. kolejka

W starciu 12. kolejki Allsvenskan, które rozegrane zostało 2 lipca, zespół AIK-u przegrał z Mjallby AIF 0-1 (0-1). Mecz odbył się na Friends Arena w Solnej.

W  starciu 12. kolejki  Allsvenskan, które rozegrane zostało 2 lipca, zespół AIK-u przegrał  z Mjallby AIF  0-1 (0-1). Mecz odbył się na Friends Arena w Solnej.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 23. minucie kartkę dostał Sebastian Larsson z AIK-u.

Pod koniec pierwszej połowy jedynego gola meczu strzelił Silas Nwankwo dla drużyny Mjallby AIF. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Mjallby AIF.

W 57. minucie za Noaha Perssona wszedł Taylor Silverholt. W tej samej minucie w drużynie Mjallby AIF doszło do zmiany. Otto Rosengren wszedł za Davida Lofquista.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartką został ukarany Viktor Gustafson, piłkarz Mjallby AIF. Chwilę później trener AIK-u postanowił wzmocnić linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Zachary'ego Elbouzediego. Na boisko wszedł Yasin Ayari, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Od 64. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom AIK-u i jedną drużynie przeciwnej.

Między 66. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Mjallby AIF: Silas Nwankwo, Viktor Gustafson, Mamudo Moro, na ich miejsce weszli: Rasmus Wiedesheim-Paul, Albin Morfelt, Andreas Blomqvist. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mikaela Lustiga, Nicolasa Stefanellego zajęli: Joe Mendes, Henry Meja. W drugiej połowie nie padły bramki.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy AIK-u obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka AIK-u w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Mjallby AIF w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.