Allmanna Idrottsklubben - Idrottsklubben Sirius 2-2 (2-2). Liga - 9. kolejka

W spotkaniu 9. kolejki Allsvenskan, które rozegrane zostało 21 maja, drużyna AIK-u zremisowała z Sirius IK 2-2 (2-2). Mecz odbył się na Friends Arena w Solnej.

W  spotkaniu 9. kolejki  Allsvenskan, które rozegrane zostało 21 maja, drużyna AIK-u zremisowała  z Sirius IK  2-2 (2-2). Mecz odbył się na Friends Arena w Solnej.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Jedenastka AIK-u wygrała aż 10 razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W szóstej minucie Isak Ssewankambo został zastąpiony przez Tima Bjorkstroma.

Nagle piłkarze Sirius IK nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 22. minucie bramkę zdobył Christian Kouakou. Asystę zanotował Adam Hellborg.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sirius IK w 39. minucie spotkania, gdy Patrik Lagemyr strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Moustafa Zeidan.

Piłkarze AIK-u szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 43. minucie gola kontaktowego strzelił Jordan Larsson. Bramka padła po podaniu Axela Bjornstroma.

Drużyna Sirius IK krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko cztery minuty, ponieważ zespół AIK-u doprowadził do remisu. Gola strzelił Erick Otieno. Asystę przy bramce zanotował Bilal Hussein.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

W 54. minucie Axel Bjornstrom został zmieniony przez Amara Abdirahmana, a za Nicolasa Stefanellego wszedł na boisko Benjamin Mbunga-Kimpioka, co miało wzmocnić jedenastkę AIK-u. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Patrika Lagemyra na Yukiyę Sugitę. Na osiem minut przed zakończeniem starcia w drużynie Sirius IK doszło do zmiany. Johan Karlsson wszedł za Arona Bjarnasona.

W tej samej minucie w jedenastce Sirius IK doszło do zmiany. Filip Olsson wszedł za Adama Hellborga. W tej samej minucie trener Sirius IK postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Laorenta Shabaniego wszedł Kevin Wright, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Sirius IK utrzymać remis. W drugiej połowie nie padły gole.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół AIK-u w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna Sirius IK wymieniła pięciu zawodników.