Allmanna Idrottsklubben - Idrottsforeningen Kamraterna Varnamo 2-2 (1-1). Liga - 18. kolejka

14 sierpnia na Friends Arena w Solnej odbył się mecz 18. kolejki Allsvenskan pomiędzy drużynami AIK-u i IFK Varnamo. Pojedynek zakończył się remisem 2-2.

14 sierpnia  na Friends Arena w Solnej odbył się mecz  18. kolejki  Allsvenskan pomiędzy drużynami AIK-u  i IFK Varnamo. Pojedynek zakończył się remisem 2-2.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny AIK-u.

Od pierwszych minut zespół AIK-u zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny IFK Varnamo była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 23. minucie Victor Larsson zastąpił Evalda Netinha.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników IFK Varnamo w 28. minucie spotkania, gdy Marcus Antonsson zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Amar Abdirahman.

Zespół IFK Varnamo niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 16 minut, jedenastka AIK-u doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Yasin Ayari. W 45. minucie w drużynie AIK-u doszło do zmiany. Mikael Lustig wszedł za Alexandra Milosevica.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 57. minucie w zespole AIK-u doszło do zmiany. Sotirios Papagiannopoulos wszedł za Sichenje Collinsa. Trener AIK-u postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Amara Abdirahmana i na pole gry wprowadził napastnika Johna Guidettiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W 63. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Marcus Antonsson z IFK Varnamo. Asystę zaliczył Evaldo Netinho.

W 67. minucie boisko opuścili zawodnicy IFK Varnamo: Bernardo Vilar, Charlie Vindehall, a na ich miejsce weszli Hampus Nasstrom, Ajdin Zeljkovic. W tej samej minucie trener IFK Varnamo postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Abdussalama Magashy'ego wszedł William Kenndal, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna IFK Varnamo nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała spotkanie.

Mikael Lustig wywołał eksplozję radości wśród kibiców AIK-u, zdobywając kolejną bramkę w 78. minucie spotkania. W 79. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Vincenta Thilla z AIK-u, a w 81. minucie Williama Kenndala z drużyny przeciwnej.

W 87. minucie w zespole IFK Varnamo doszło do zmiany. Moonga Simba wszedł za Wendersona. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Dominacja na boisku nie przełożyła się na pomyślny rezultat dla drużyny AIK-u, mimo że oddała ona aż 11 celnych strzałów.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.