AIK Fotboll - Kalmar FF 0-1 (0-0). Liga szwedzka - 29. kolejka Allsvenskan

W meczu 29. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 30 listopada, zespół Fotboll przegrał z Kalmarem 0-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Friends Arena w Solnej.

E. Israelsson 84'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 34 razy. Jedenastka Fotboll wygrała aż 16 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko dziewięć.

Już w pierwszych minutach drużyna Fotboll próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 29. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sotiriosa Papagiannopoulosa z Fotboll, a w 31. minucie Viktora Elma z drużyny przeciwnej.

Trener Kalmara postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Geira Herrema. Na boisko wszedł Nils Fröling, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Fotboll doszło do zmiany. Kolbeinn Sigthorsson wszedł za Bojana Radulovica.

W tej samej minucie trener Fotboll postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Erika Ringa wszedł Erick Ouma, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna Fotboll nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała mecz. W 70. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Isaka Janssona z Kalmara, a w 72. minucie Enocha Adu z drużyny przeciwnej. W 82. minucie Isak Jansson został zastąpiony przez Adriana Edqvista.

W tej samej minucie w jedenastce Kalmara doszło do zmiany. York Rafael wszedł za Isaka Magnussona.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Kalmara w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 84. minucie Erik Israelsson dał prowadzenie swojej jedenastce. Asystę przy golu zaliczył Romarinho.

W 86. minucie w zespole Fotboll doszło do zmiany. Tom Strannegard wszedł za Enocha Adu. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Ole Soederberg z drużyny gości.

Emin Nouri
29′ Sotirios Papagiannopoulos
Piotr Johansson
Per Karlsson
Viktor Sebastian Elm31′
Eric Kahl
Karl Sebastian Ring
72′ 86′ Enoch Kofi Adu
Erik Gustav Roger Israelsson  84′
66′ Erik Ring
Isak Jansson70′ 82′
66′ Bojan Radulovic Samoukovic
Geir André Herrem63′
Jakob Haugaard
Lucas Hägg-Johansson
66′ Erick Ouma Otieno
Alexander Ahl-Holmström
86′ Tom Strannegard
Edvin Crona
66′ Kolbeinn Sigthorsson
Nils Gustav Georg Fröling63′

Przewaga zespołu Fotboll w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Kalmara pokazał trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.