AIK Fotboll - IFK Norrköping 1-0 (1-0). Liga szwedzka - 24. kolejka Allsvenskan

24 października na Friends Arena w Solnej odbyło się starcie 24. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Fotboll i Norrköpinga. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Fotboll 1-0. Pojedynek obejrzało 23 546 widzów.

24. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2021-10-24 17:30 | Stadion: Friends Arena | Widzów: 23546 | Arbiter: Kristoffer Karlsson
AIK Fotboll
IFK Norrköping
1
0
N. Stefanelli 24'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 41 meczów drużyna Fotboll wygrała 19 razy i zanotowała 10 porażek oraz 12 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie kartkę otrzymał Ishaq Abdulrazak z Norrköpinga.

Jedyną bramkę meczu dla Fotboll zdobył Nicolás Stefanelli w 24. minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W ostatniej minucie pierwszej połowy kartką został ukarany Carl Lustig, piłkarz gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Fotboll.

Kibice Norrköpinga nie mogli już doczekać się wprowadzenia Carla Björka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Lars Agardius. W 67. minucie Christopher Nilsson zastąpił Kristoffera Khazeniego.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Jonathanowi Leviemu z jedenastki gości. Była to 70. minuta starcia. W 86. minucie w zespole Norrköpinga doszło do zmiany. Ari Skúlason wszedł za Marca Lunda. Na murawie, jak to często zdarzało się Fotboll w tym sezonie, pojawił się Per Karlsson, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku Nicolása Stefanellego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

W siódmej minucie doliczonego czasu meczu boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Henok Goitom, Ebenezer Ofori, a na ich miejsce weszli Nabil Bahoui, Zachary Elbouzedi. W drugiej połowie nie padły gole.

Oscar Jansson
45′ Carl Mikael Lustig
Ishaq Abdulrazak7′
90′ Zachary Elbouzedi
Samuel Adeniyi Adegbenro
90′ Nabil Bahoui
Lars Viktor Filip Agardius46′
 24′ 90′ Nicolás Marcelo Stefanelli
Christoffer Åke Sven Nyman
Budimir Janošević
Julius Herbert Billy Lindgren
90′ Per Karlsson
Egzon Binaku
Yasin Abbas Ayari
Theodore Rask
90′ Ebenezer Ofori
Ari Freyr Skúlason86′
90′ Henok Goitom
Kristoffer Mohsen Khazeni67′
Erik Ring
Maic Ndongala Namputu Sema
Maximiliano Stefan Silva Rojas
Carl Björk46′

Przewaga drużyny Norrköpinga w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Fotboll, a piłkarzom gości przyznał dwie.