AIK Fotboll - IFK Goeteborg 3-1 (3-1). Liga szwedzka - 19. kolejka Allsvenskan

W pojedynku 19. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 20 września, zespół Fotboll wygrał z Goeteborgiem 3-1 (3-1). Mecz na Friends Arena w Solnej obejrzało 14 077 widzów.

19. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2021-09-20 19:00 | Stadion: Friends Arena | Widzów: 14077 | Arbiter: Adam Ladebäck
S. Thern 25'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 52 mecze jedenastka Goeteborgu wygrała 23 razy i zanotowała 22 porażki oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Fotboll nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W piątej minucie po rozpoczęciu na listę strzelców wpisał się Nabil Bahoui. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Carl Lustig.

W 13. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Nabil Bahoui z Fotboll. W zdobyciu bramki pomógł Henok Goitom.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Simonowi Thernowi z zespołu gości. Była to 23. minuta meczu.

Zawodnicy Goeteborgu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 25. minucie bramkę kontaktową zdobył Simon Thern. Asystę przy golu zaliczył Tobias Sana.

Jedenastka Goeteborgu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 33. minucie wynik ustalił Erick Ouma.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Goeteborgu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Carla Johanssona wszedł August Erlingmark. W 56. minucie arbiter pokazał kartkę Sebastianowi Larssonowi z Fotboll.

Po chwili trener Goeteborgu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Robin Söder, a murawę opuścił Gustaf Norlin. W 67. minucie Nabil Bahoui został zmieniony przez Nicolása Stefanellego. Trener Fotboll wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Bojana Radulovicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie aż trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Henok Goitom.

Carl Johansson46′
 33′ Erick Ouma Otieno
Oscar Wendt
Zachary Elbouzedi
Gustaf Norlin65′
56′ 86′ Sebastian Larsson
Gustav Svensson
Bilal Hussein
Tobias Sana
86′ Erik Ring
Simon Thern  25′ 23′ 86′
75′ Henok Goitom
Kevin Yakob
 5′, 13′ 67′ Nabil Bahoui
Marcus Berg
Budimir Janošević
Ole Soederberg
Per Karlsson
Filip Ambroz
86′ Yasin Abbas Ayari
Bernardo Vilar Estevão Jeronimo
Ebenezer Ofori
Hosam Aiesh
86′ Tom Strannegård
August Erlingmark46′
75′ Bojan Radulović Samouković
Oscar Vilhelmsson86′
67′ Nicolás Marcelo Stefanelli
Robin Söder65′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna Goeteborgu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.