AIK Fotboll - Halmstads BK 1-0 (1-0). Liga szwedzka - 13. kolejka Allsvenskan

2 sierpnia na Friends Arena w Solnej odbyło się starcie 13. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Fotboll i Halmstads BK. Mecz zakończył się zwycięstwem Fotboll 1-0. Spotkanie obejrzało 12 112 widzów.

13. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2021-08-02 19:00 | Stadion: Friends Arena | Widzów: 12112 | Arbiter: Kristoffer Karlsson
AIK Fotboll
Halmstads BK
1
0
N. Stefanelli 22'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 42 pojedynki jedenastka Fotboll wygrała 16 razy i zanotowała 13 porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fotboll w 22. minucie spotkania, gdy Nicolás Stefanelli zdobył pierwszą bramkę.

W 41. minucie Nabil Bahoui zastąpił Filipa Rogicia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Fotboll.

W 51. minucie arbiter pokazał kartkę Filipowi Rogiciowi, zawodnikowi gospodarzy. Kibice Halmstads BK nie mogli już doczekać się wprowadzenia Emila Wikströma. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Sadat Karim.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Fotboll postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Bojan Radulović, a murawę opuścił Henok Goitom. W 88. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Toma Strannegårda z Fotboll, a w czwartej minucie doliczonego czasu starcia Josepha Baffo z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Andreas Bengtsson87′
87′ Zachary Elbouzedi
Joel Allansson
Sebastian Larsson
Samuel Kroon76′
41′ Nabil Bahoui
Amir Al-Ammari
Bilal Hussein
Simon Lundevall70′
 22′ 87′ Nicolás Marcelo Stefanelli
Sadat Karim70′
78′ Henok Goitom
Marcus Antonsson
Kyriakos Stamatopoulos
Malte Påhlsson
87′ Per Karlsson
Alexander Berntsson87′
Yasin Abbas Ayari
Erik Ahlstrand76′
41′ 51′ Filip Roberto Rogić
Dusan Predrag Djuric
Saku Tuomas Severi Ylätupa
Emil Wikström70′
87′ 88′ Tom Strannegård
Mikael Boman70′
78′ Bojan Radulović Samouković
Alexander Johansson

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Halmstads BK przyznał jedną.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany.