AIK Fotboll - Elfsborg Boras 1-0 (0-0). Liga szwedzka - 4. kolejka Allsvenskan

W spotkaniu 4. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, które rozegrane zostało 2 maja, jedenastka Fotboll wygrała z Elfsborg 1-0 (0-0). Mecz na Friends Arena w Solnej obejrzało 8 widzów.

4. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2021-05-02 17:30 | Stadion: Friends Arena | Widzów: 8 | Arbiter: Mohammed Al Hakim
AIK Fotboll
Elfsborg Boras
1
0
S. Larsson 49'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 46 pojedynków drużyna Fotboll wygrała 15 razy i zanotowała 13 porażek oraz 18 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 16. minucie arbiter pokazał kartkę Robertowi Gojaniemu, piłkarzowi gości.

W 28. minucie Rasmus Alm został zmieniony przez Jacoba Ondrejkę. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę obejrzał Marokhy Ndione z Elfsborg. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Jedyną bramkę meczu dla Fotboll zdobył z karnego Sebastian Larsson w 49. minucie. Od 60 minuty boisko opuścili piłkarze Elfsborg: Marokhy Ndione, Simon Olsson, Joseph Okumu, Jeppe Okkels, na ich miejsce weszli: Per Frick, Samuel Holmen, Christopher Mcvey, Ahmed Qasem. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Sebastiana Larssona, Nabila Bahouiego, Nicolása Stefanellego zajęli: Ebenezer Ofori, Bojan Radulović, Tom Strannegård.

Simon Olsson60′
83′ Nabil Bahoui
Frederik Holst
 49′ (k.) 60′ Sebastian Larsson
Rasmus Alm28′
90′ Nicolás Marcelo Stefanelli
Christopher Mcvey84′
60′ Ebenezer Ofori
Leo Onni Artturi Väisänen
90′ Tom Strannegård
Samuel Holmen60′
83′ Bojan Radulović Samouković
Jacob Ondrejka28′
Erik Ring
Ahmed Qasem84′
Maximiliano Stefan Silva Rojas
Per Frick60′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Elfsborg przyznał dwie żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Elfsborg dokonała pięciu zmian.