AIK Fotboll - Degerfors IF 2-0 (1-0). Liga szwedzka - 1. kolejka Allsvenskan

W meczu 1. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 12 kwietnia, zespół Fotboll wygrał z Degerfors IF 2-0 (1-0). Mecz na Friends Arena w Solnej obejrzało 8 widzów.

N. Bahoui 65'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem spotkań drużyna Fotboll wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez zespół Fotboll w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Saku Severi. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Erick Otieno.

Jedyną kartkę w meczu otrzymał Saku Severi z jedenastki gospodarzy. Była to 45. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Fotboll.

W 62. minucie Ferhad Ayaz został zastąpiony przez Abdelrahmana Saidiego. W tej samej minucie w zespole Degerfors IF doszło do zmiany. Sean Sabetkar wszedł za Erika Lindella.

Jedenastka Degerfors IF ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 65. minucie wynik ustalił Nabil Bahoui. Bramka padła po podaniu Saku Severiego.

Po chwili trener Fotboll postanowił wzmocnić linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Nabila Bahouiego. Na boisko wszedł Tom Strannegård, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 76. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Fotboll: Bojan Radulović, Saku Severi, na ich miejsce weszli: Henok Goitom, Yasin Ayari. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Karla Bertilssona, Sargona Abrahama zajęli: Villiam Dahlström, Anton Kralj. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Erik Kristian Lindell62′
 38′ 45′ 90′ Saku Tuomas Severi Ylätupa
Ferhad Ayaz62′
 65′ 72′ Nabil Bahoui
Christos Emil Gravius
Bilal Hussein
Sargon Abraham90′
80′ Bojan Radulović Samouković
Anton Kralj90′
90′ Yasin Abbas Ayari
Sean Behnam Sabetkar62′
Ebenezer Ofori
Jonathan Tamimi Syberg
72′ Tom Strannegård
Adhavan Rajamohan
80′ Henok Goitom
Abdelrahman Saidi62′
Maximiliano Stefan Silva Rojas
Villiam Dahlström76′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Fotboll pokazał jedną żółtą.

Zespół Fotboll w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.