3. kolejka Allsvenskan: Falkenbergs FF - BK Häcken 0-3 (0-0)

W meczu 3. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 13 kwietnia, zespół Falkenbergs przegrał z Häcken 0-3 (0-0). Mecz na Falcon Alkoholfri Arena obejrzało 2 798 widzów.

3. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2019-04-13 13:30 | Stadion: Falcon Alkoholfri Arena | Widzów: 2798 | Arbiter: G. Nyberg
Falkenbergs FF
BK Häcken
0
3
E. Ekpolo 52'
Paulinho 66',75'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 23 pojedynki zespół Häcken wygrał 14 razy i zanotował cztery porażki oraz pięć remisów.

Taktyka trenera jedenastki Falkenbergs już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupiła się ona głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców jedenastki Falkenbergs. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Alexander Jeremejeff z drużyny gości. Była to 25. minuta meczu.

W 36. minucie Tobias Karlsson zastąpił Pera Karlssona. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Wysiłki podejmowane przez zespół Häcken w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Elohor Ekpolo. Przy zdobyciu bramki pomagał Paulinho.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Häcken w 66. minucie spotkania, gdy Paulinho zdobył drugą bramkę. W 72. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Anton Wede, Nsima Peter, a na ich miejsce weszli Tobias Englund, Christoffer Carlsson.

Chwilę później trener Häcken postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Daleha Irandusta. Na boisko wszedł Nasiru Mohammed, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 75. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Paulinho z Häcken. Asystę zanotował Nasiru Mohammed.

Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Falkenbergs: Nsimie Peter w 79. i Tiborowi Jozie w 87. minucie. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-3.

Peter Abrahamsson
87′ Tibor Brink-Joza
Gustav Berggren
72′ Tobias Englund
Elohor Godswill Ekpolo  52′
Jacob Ericsson
Rasmus Lindgren
Carl Johansson
Joona Toivio
36′ Tobias Karlsson
Daleho Irandust73′
72′ Christoffer Carlsson
Jonathan Rasheed
36′ Per Karlsson
Mervan Çelik80′
72′ Anton Wede
Nasiru Mohammed73′
72′ 79′ Nsima Peter
Viktor Lundberg88′

Jedenastka Häcken zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała osiem celnych strzałów.

Piłkarze Falkenbergs otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.