3. kolejka Allsvenskan: Djurgardens Sztokholm - IFK Goeteborg 2-1 (0-0)

15 kwietnia na Tele2 Arena w Sztokholmu odbyło się starcie 3. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Djurgardens i Goeteborga. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Djurgardens 2-1. Na stadionie stawiło się 13 595 widzów.

B. Nygren 82'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 49 spotkań drużyna Djurgardens wygrała 20 razy i zanotowała 18 porażek oraz 11 remisów.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 39. minucie Toko Nzuzi został zmieniony przez Augusta Erlingmarka.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na początku drugiej połowy to piłkarze Djurgardens otworzyli wynik. W 50. minucie bramkę zdobył Fredrik Ulvestad. Asystę przy golu zanotował Jonathan Ring.

W następstwie utraty gola trener Goeteborga postanowił zagrać agresywniej. W 51. minucie zmienił pomocnika Amina Affane'a i na pole gry wprowadził napastnika Lasse Vibego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. W 55. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Giorgiemu Kharaishvilemu, zawodnikowi gości. Niedługo później trener Djurgardens postanowił wzmocnić linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Astrita Ajdarevicia. Na boisko wszedł Kevin Walker, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 67. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Giorgi Kharaishvili, osłabiając jedenastkę gości. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 55. minucie. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania arbiter pokazał żółtą kartkę Jonathanowi Ringowi z Djurgardens. W 78. minucie w drużynie Djurgardens doszło do zmiany. Dzenis Kozica wszedł za Fredrika Ulvestada.

Zespół gości otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na osiem minut przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Benjamin Nygren. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Sebastian Ohlsson.

Jedenastka Djurgardens nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W 88. minucie wynik ustalił Mohamed Buya. To już trzecie trafienie tego piłkarza w sezonie. Ponownie do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jonathan Ring.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w drugiej minucie doliczonego czasu gry, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Goeteborga: Victorowi Wernerssonowi i Lasse Vibemu. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Amin Affane51′
75′ Jonathan Ring
Junes Barny
66′ Astrit Ajdarević
Toko Nzuzi Bundebele39′
Jesper Karlström
Benjamin Nygren  82′
 50′ 78′ Fredrik Ulvestad
Giorgi Kharaishvili55′ 67′
 88′ Mohamed Buya Turay
Kristopher Da Graca
78′ Dzenis Kozica
Emil Holm
Haris Radetinac
August Erlingmark39′
66′ Kevin Walker
Alhassan Yusuf
Adam Bergmark-Wiberg
Lasse Vibe51′ 90′
Oscar Pettersson

Arbiter wręczył trzy żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Goeteborga, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.

Jedenastka Goeteborga również dokonała dwóch zmian.