2. kolejka Allsvenskan: IFK Norrköping - AIK Fotboll 0-0

W starciu 2. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, które rozegrane zostało 8 kwietnia, drużyna Norrköpinga zremisowała z Fotboll 0-0. Mecz na Östgötaporten obejrzało 14 162 widzów.

2. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2019-04-08 19:00 | Stadion: Östgötaporten | Widzów: 14162 | Arbiter: A. Ekberg
IFK Norrköping
AIK Fotboll
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 44 mecze zespół Fotboll wygrał 23 razy i zanotował 10 porażek oraz 11 remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Fotboll: Karolowi Metsowi w 21. i Sebastianowi Larssonowi w 31. minucie.

Drugą połowę zespół Fotboll rozpoczął w zmienionym składzie, za Saku Ylätupę wszedł Jack Lahne. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Chinedu Obasiemu z jedenastki gości. Była to 61. minuta starcia.

Trener Norrköpinga postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Christoffera Nymana. Na boisko wszedł Karl Holmberg, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 81. minucie Chinedu Obasi został zastąpiony przez Henoka Goitoma.

Rasmus Lindkvist
88′ Kasper Larsen
Karol Mets21′
Ian Rey Smith Quiros
Daniel Sundgren
Alexander Fransson
Enoch Kofi Adu
81′ Sead Haksabanovic
Panajotis Dimitriadis
Simon Thern
Sebastian Larsson31′
Guðmundur Thórarinsson
Saku Tuomas Severi Ylätupa46′
78′ Christoffer Nyman
Daniel Fredrik Granli
88′ Rasmus Lauritsen
Magnar Oedegaard
Johannes Vall
Anton Salétros
Andreas Blomqvist
Henok Goitom81′
81′ Alexander Jakobsen
Jack Daniel Kalichi Lahne46′
78′ Karl Holmberg
Stefan Silva

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Fotboll przyznał trzy żółte.

Zespół Norrköpinga w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.