2. kolejka Allsvenskan: IFK Goeteborg - Elfsborg Boras 3-0 (2-0)

W pojedynku 2. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 7 kwietnia, jedenastka Goeteborga zwyciężyła z Elfsborg 3-0 (2-0). Mecz na Nya Ullevi w Göteborgu obejrzało 17 222 widzów.

S. Ohlsson 74'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 46 starć zespół Elfsborg wygrał 16 razy i zanotował 13 porażek oraz 17 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie sędzia wręczył żółtą kartkę Benjaminowi Nygrenowi z zespołu gospodarzy.

Trzeba było trochę poczekać, aby Patrik Karlsson-Lagemyr wywołał eksplozję radości wśród kibiców Goeteborga, zdobywając bramkę w 23. minucie starcia. Sytuację bramkową stworzył Benjamin Nygren.

Jedenastka Elfsborg ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 26. minucie wynik na 2-0 podwyższył Benjamin Nygren. Asystę przy bramce zaliczył Robin Söder.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Elfsborg rozpoczął w zmienionym składzie, za Samuela Holmena, Jonathana Leviego weszli Kevin Kabran, Deniz Hümmet. W 53. minucie za André Calisira wszedł Kristopher Da Graca.

W 65. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Stian Rode osłabiając tym samym jedenastkę Elfsborg. W tej samej minucie karnego dla Goeteborg nie wykorzystał Giorgi Kharaishvili. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej. W 67. minucie Patrik Karlsson-Lagemyr został zmieniony przez Toko Nzuzi, co miało wzmocnić jedenastkę Goeteborga. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Frederika Holsta na Gustava Henrikssona.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Goeteborga w 74. minucie spotkania, gdy Sebastian Ohlsson strzelił trzeciego gola. Przy zdobyciu bramki ponownie asystę zaliczył Benjamin Nygren.

Na 12 minut przed zakończeniem meczu w drużynie Goeteborga doszło do zmiany. Amin Affane wszedł za Robina Södera. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Perowi Frickowi z Elfsborg. Była to 79. minuta spotkania. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Kevin Stuhr-Ellegaard
53′ André Calisir
Jonathan Levi46′
78′ Robin Söder
Robert Gojani
 23′ 67′ Patrik Karlsson-Lagemyr
Samuel Holmen46′
65′ (k.) Giorgi Kharaishvili
Simon Olsson
 26′ 7′ Erik Benjamin Nygren
Per Frick79′
 74′ Sebastian Ohlsson
Pawel Cibicki
Tom Amos
Tim Rönning
53′ Kristopher Da Graca
Gustav Henriksson69′
Emil Holm
Rami Kaib
Rasmus Wikström
Deniz Hümmet46′
78′ Amin Affane
Kevin Kabran46′
67′ Nzuzi Toko Bundebele
Karl Jesper Karlsson
Alhassan Yusuf
Marokhy Ndione

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną piłkarzom gości, a zawodnikom Goeteborga wręczył jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.