2. kolejka Allsvenskan: Hammarby Sztokholm - Kalmar FF 1-1 (0-1)

7 kwietnia na Tele2 Arena w Sztokholmu odbyło się spotkanie 2. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Hammarby i Kalmara. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 31 337 widzów.

N. Fröling 32'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 28 razy. Jedenastka Kalmara wygrała aż 14 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko pięć.

Od pierwszych minut drużyna Kalmara zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Hammarby była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Kalmara otworzyli wynik. W 32. minucie na listę strzelców wpisał się Nils Fröling. Asystę przy golu zaliczył Emin Nouri.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Kalmara.

W 63. minucie Nils Fröling został zmieniony przez Mahmouda Eida. Chwilę później trener Hammarby postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Alexandra Kačaniklicia. Na boisko wszedł Darijan Bojanic, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Kalmara doszło do zmiany. Moestafa El Kabir wszedł za Pape'a Dioufa.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Hammarby w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 67. minucie bramkę wyrównującą zdobył Nikola Dżurdżić. Asystę zanotował Simon Sandberg.

W 69. minucie arbiter ukarał kartką Piotra Johanssona, piłkarza gości. W następstwie utraty bramki trener Kalmara postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił obrońcę Emina Nouriego i na pole gry wprowadził napastnika Isaka Magnussona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkami zostali ukarani Simon Sandberg, Nikola Dżurdżić, Vladimir Rodić z Hammarby i Herman Hallberg, Mahmoud Eid z drużyny gości.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Viktor Elm
90′ Simon Sandberg
Emin Nouri77′
Mats Solheim
Rasmus Elm
64′ Alexander Kačaniklić
Herman Hallberg90′
Jeppe Andersen
Piotr Johansson69′
Viðar Örn Kjartansson
Romário Pereira Sipião
 67′ 90′ Nikola Dżurdżić
Chidiebere Chijioke Nwakali
64′ Darijan Bojanic
Mahmoud Khair Mohammed Dhadha63′ 90′
Imad Khalili
Moestafa El Kabir65′
90′ Vladimir Rodić
Isak Magnusson77′
Tim Söderström
Emaxwell Souza de Lima

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Zespół Hammarby w drugiej połowie wymienił jednego gracza.

Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę zespół Kalmara zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego przeciwnikiem będzie IFK Norrköping. Natomiast 15 kwietnia Helsingborgs IF będzie gościć drużynę Hammarby.