Young Boys Berno - Grasshopper Club Zurich 3-0 (1-0). Liga - 36. kolejka

22 maja na Stade de Suisse Wankdorf odbył się pojedynek 36. kolejki Super League pomiędzy drużynami Young Boys Berno i Grasshopperu. Mecz zakończył się zwycięstwem Young Boys Berno 3-0.

22 maja  na Stade de Suisse Wankdorf odbył się pojedynek  36. kolejki  Super League pomiędzy drużynami Young Boys Berno  i Grasshopperu. Mecz zakończył się zwycięstwem Young Boys Berno 3-0.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 30 razy. Zespół Young Boys Berno wygrał aż 18 razy, zremisował sześć, a przegrał tylko sześć.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Już w pierwszych sekundach spotkania arbiter ukarał kartką Brunona Jordao, piłkarza Grasshopperu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Young Boys Berno w siódmej minucie spotkania, gdy Christian Fassnacht zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Miralem Sulejmani.

Między ósmą a 38. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Young Boys Berno. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Young Boys Berno.

Drugą połowę zespół Grasshopperu rozpoczął w zmienionym składzie, za Jeong Sang-Bina, Ermira Lenjaniego weszli Nuno Da Silva, Li Lei. W 52. minucie Miralem Sulejmani został zmieniony przez Vincenta Sierro.

Niestety w tej samej minucie meczu David von Ballmoos bramkarz Young Boys Berno z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Guillaume'a Faivre'a - rezerwowego bramkarza drużyny. W 61. minucie boisko opuścili zawodnicy Young Boys Berno: Joel Monteiro, Aurele Amenda, a na ich miejsce weszli Meschack Elia, Mohamed Camara. Trener Grasshopperu postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Giotta Morandiego i na pole gry wprowadził napastnika Brayana Riascosa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 68. minucie Bruno Jordao został zmieniony przez Andre Santosa, co miało wzmocnić drużynę Grasshopperu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Edimilsona Fernandesa na Kevina Vargę.

Jedenastka Grasshopperu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Young Boys Berno, strzelając kolejnego gola. W 77. minucie wynik na 2-0 podwyższył Wilfried Kanga. Bramka padła po podaniu Fabiana Riedera.

Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Grasshopperu doszło do zmiany. Simone Stroscio wszedł za Christiana Herca.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W 89. minucie na listę strzelców wpisał się Joel Monteiro.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Ayumu Sekowi z Grasshopperu. Była to 90. minuta meczu. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Piłkarze Young Boys Berno dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.