Young Boys Berno - Association du Servette Football Club 3-0 (1-0). Liga - 5. kolejka

W meczu 5. kolejki Super League, który rozegrany został 14 sierpnia, drużyna Young Boys Berno wygrała z Servette FC 3-0 (1-0). Starcie odbyło się na Stade de Suisse Wankdorf.

W  meczu 5. kolejki  Super League, który rozegrany został 14 sierpnia, drużyna Young Boys Berno wygrała  z Servette FC  3-0 (1-0). Starcie odbyło się na Stade de Suisse Wankdorf.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 pojedynków drużyna Servette FC wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Cedrica Zesigera z Young Boys Berno, a w 11. minucie Steve'a Rouillera z drużyny przeciwnej.

Fabian Rieder wywołał eksplozję radości wśród kibiców Young Boys Berno, zdobywając bramkę w 29. minucie pojedynku. W zdobyciu bramki pomógł Jean-Pierre Nsame.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Young Boys Berno.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę dostał Moumi Ngamaleu z jedenastki Young Boys Berno. W 59. minucie Cheikh Niasse zastąpił Fabiana Lustenbergera.

W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze Young Boys Berno: Donat Rrudhani, Cedric Itten, a na ich miejsce weszli Moumi Ngamaleu, Jean-Pierre Nsame.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Young Boys Berno w 60. minucie spotkania, gdy Meschack Elia strzelił drugiego gola. W 63. minucie sędzia pokazał kartkę Lewinowi Blumowi, piłkarzowi Young Boys Berno.

W 66. minucie boisko opuścili piłkarze Servette FC: Theo Valls, Dimitri Oberlin, Alexis Antunes, a na ich miejsce weszli David Douline, Boubacar Fofana, Ronny Rodelin.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Young Boys Berno w 78. minucie spotkania, gdy Cedric Itten zdobył trzecią bramkę. Asystę przy golu zaliczył Donat Rrudhani.

W 80. minucie Jordan Lefort został zmieniony przez Kevina Ruegga, a za Vincenta Sierro wszedł na boisko Filip Ugrinic, co miało wzmocnić jedenastkę Young Boys Berno. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Steve'a Rouillera na Issę Kalogę oraz Moussę Diallo na Theo Magnina. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Zespół Young Boys Berno zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Piłkarze Young Boys Berno otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.